Як не бережи машину, колись все одно настане день, коли її потрібно міняти, або… як мінімум робити хімчистку салону. Це можна виконати своїми силами, хоча певні ризики все ж таки є.
Власне, що таке хімчистка в автомобільному розумінні? Це вологе прибирання салону із застосуванням миючих засобів та нехитрого обладнання. Будь-який працівник великої автомийки чи сервісу з автомакіяжу розповість вам, що саме в цих двох факторах і є секрет правильної хімчистки.
Якщо салон має якісне штатне оздоблення, є сенс раз у кілька років зробити хімчистку, аніж закривати фірмову естетику чохлами
Якщо коротко: інтер’єр треба відмити та відчистити із застосуванням потужної автохімії, але за можливості з мінімальною кількістю води.
ТАКОЖ ЦІКАВО: Як правильно помити машину своїми руками
В ідеалі хімчистка салону авто має такий вигляд.
Миючий пилосос вміє подавати миючий засіб чи воду на забруднену поверхню, але головне, що він може забирати в себе воду і вологий бруд
Більшість операцій, що виконує миючий пилосос, можна зробити і власними руками
В принципі, якщо виконувати хімчистку авто своїми силами, всі основні операції можна відтворити вручну: нанести миючий засіб губкою або розпилювачем, почекати, потерти губкою або м’якою щіткою найбільш забруднені місця. Найбільшою проблемою буде забрати вологу з тканини без миючого пилососу (звичайним це не можна робити через загрозу його пошкодження). Частково це можна робити, промокаючи мокру тканину сухими серветками або рушником.
Також при виконанні хімчистки власними руками намагайтеся використовувати якомога менше води. Але майте на увазі, що навіть потужний миючий пилосос професійного рівня залишає у м’якій оббивці до 20 – 30% вологи – тобто салон після хімчистки необхідно просушити, залишивши машину з відкритими дверима на сонці та на невеличкому протязі.
М’яка підложка деяких видів оббивки руйнується від води і хімії. Щоб інтер’єр не набув такого вигляду, вологу під час чищення треба якомога швидше прибирати
Деякі любительські препарати бувають призначені для самостійного очищення локальних забруднень
ТАКОЖ ЦІКАВО: Не нашкодь: як перевозити вантаж в машині
Любительскі засоби автохімії також можуть бути ефективними, але вони обходяться дорожче через дрібне фасування
Насамкінець додамо, що кожен – навіть фабричний – препарат варто спочатку перевірити у малопомітному місці на предмет його шкоди для оббивки. Адже не можна виключати, що засіб залишить плями на пластику або “попалить” тканину, вплинувши, наприклад, на її колір.
Це саме та операція, на якій можна зекономити, як то кажуть, з чистим серцем – тут важко щось зробити неправильно і за дотримання елементарної акуратності зіпсувати навряд чи що можливо. Єдине, за що доведеться хвилюватися – за вологу на оббивці. Але в теплу погоду цю проблему за вас вирішить природа, головне – не передозувати воду.
ТАКОЖ ЦІКАВО: Як зробити полірування фар і нащо воно треба