Ще один бронетранспортер вітчизняної розробки допущено до експлуатації у військах та може купуватися за кошти державного бюджету: Міноборони України кодифікувало броньовик Oncilla-Shturm.
В сповіщенні оборонного відомства йдеться про те, що бронеавтомобіль розрахований на екіпаж з трьох осіб (ймовірно, водій, командир й стрілець) та шістьох десантників.
Машина оснащена автоматичною коробкою передач та потужним турбодизельним двигуном, які у поєднанні надають бронетранспортеру хороші ходові та швидкісні характеристики. Запасу пального вистачає на понад 700 км шляху.
Читайте також Бронетранспортер Oncilla створений українцями, виробляється поляками
Коротке інформаційне повідомлення не розкриває деталей про цю машину, але з наших попередніх публікацій відомо, що броньовані машини польського виробництва компанії Mista з назвою Oncilla дійсно належать українськими конструкторами. Машина створена у Харківському конструкторському бюро машинобудування ім. O. O. Морозова (скорочено ХКБМ).
Ось так виглядає Oncilla (вгорі) на скриншоті Авто24 і Oncilla-Shturm (внизу) на фото з сайту Міноборони України.
Вперше про цю машину стало відомо загалу на початку року. В січні українські захисники отримали від Польщі колісні броньовики Oncilla, дуже схожі на вітчизняні бронетранспортери "Дозор-Б". Як з’ясувалося, то так воно й було, оскільки Oncilla є повністю українською розробкою.
Читайте також Український броньовик "Варта 2" заїхав у Польщу
Щоправда, тут варто уточнити, що перші надходження цих машин датуються ще довоєнним часом, оскільки у них вбачалася гарна альтернатива чотиривісним БТР-80 радянських часів та його численним модифікаціям. Машини добре себе зарекомендували в підрозділах ЗСУ, Нацгвардії, Прикордонної служби.
За рівнем бронезахисту та із зовнішньою додатковою пасивною бронею (NATO Stanag 4569) екіпаж і десант надійно захищені від стрілецької зброї 7,62 мм та уламків мін і снарядів. Тут також встановлена подвійна протимінна підлога. Для комфорту є система кондиціювання та опалення (NATO AECTP – 230), що допоможе у спеку чи мороз.
Бронетранспортер може виготовлятися у кількох модифікаціях. У будь-якому разі силовий потенціал сталий – машина комплектується моторами KM Deutz BF 4M 1013FC на 190,5 к.с. або Iveco NEF 4 ENTC потужністю 209,5 к.с. з автоматичними коробками передач.
По дорозі з твердим покриттям броньовик розвиває швидкість 120 км/год, по бездоріжжю волна впаде наполовину, а то й менше – все залежить від стану поверхні та кліматичних умов. Запас ходу гарантується на 700 кілометрів і навіть більше, якщо дорожні умови були сприятливі.
Читайте також Броньовиків Roshel на базі Ford F-550 буде більше
"Вітчизняна бронемашина «Oncilla-Shturm» демонструє прогрес України у створенні техніки, що відповідає сучасним потребам поля бою. Її надійність та функціональність дозволяють нашим військовим виконувати бойові завдання в умовах високої складності, забезпечуючи захист особового складу та ефективність операцій", – зазначив заступник міністра оборони Дмитро Кліменков.