Отримання автомобіля від попереднього власника – це лише початок вступу машини у вашу сім’ю. Перш ніж на нового залізного друга можна буде покластися у дорозі, треба вжити певних заходів. “Авто 24” пропонує перелік ваших перших невідкладних дій.
Про оформлення права власності, реєстрацію в СЦ МВС та страхування ми навіть не говоримо, це обов’язкові речі. Йтиметься про кілька технічних моментів, не вирішивши які, марно сподіватися на тривалу та безвідмовну службу придбаної машини.
Якщо попередній власник (або перекупник) готував двигун до продажу, у перші дні експлуатації на ньому можуть виникнути певні негаразди: протічки оливи, стуки, плаваючі оберти, перебої запалювання.
Не варто сподіватися, що попередній власник – навіть якщо це був культурний європеєць – перед тим як позбутись автівки, проводив їх ТО та замінював рідини та “розхідні” деталі. Швидше навпаки, у розвинених країнах через високу вартість сервісних робіт машину часто продають саме тоді, коли підходить час великого обслуговування (ТО-2) та ремонту.
Читайте також: Купуємо авто в Європі: як обирати
Спокусу з першого дня кататися на “новій” машині легко зрозуміти, але дуже радимо спочатку вжити заходів для безпеки та надійності автомобіля.
Після покупки треба відразу поміняти оливи в агрегатах. За великого бажання це можна зробити самотужки – але доведеться підготуватись.
Читайте також: Чому потрібно міняти гальмівну рідину
Не буде зайвим перевірити ще одну річ. Дуже часто вживаний автомобіль має в своїй історії одне-два ДТП. І – в залежності від країни, де відбувався ремонт та сумлінності власника – іноді в машині відновлюють лише те, що видно неозброєним оком. Тому радимо під час візиту на СТО замовити перевірку стану подушок безпеки, ременів безпеки та їхніх пристроїв переднатягу.
На вживаних машинах зустрічаються системи пасивної безпеки, не відремонтовані після ДТП. Чи відновлювати подушки та переднатягувачі пасів безпеки, вирішувати новому власнику.
Дозволимо собі нагадати про те, що добре знають досвідчені автомобілісти – експлуатанти вживаних машин. Плануючи покупку ненового авто, обираючи модель і комплектацію згідно із своїм бюджетом, зарезервуйте суму у кількасот доларів (залежить від марки і моделі) на виконання перших невідкладних робіт. Не сподівайтеся, що таких не буде, адже навіть при купівлі нової машини в салоні слід мати певну суму “зверху”.
Читайте також: Як перевірити двигун: нова технологія Leak-test