Автопарк ЗСУ поповнили два десятка абсолютно нових типів транспорту: що це за машини

23 липня 2024

Протягом першої половини 2024 року Міноборони України кодифікувало та допустило до експлуатації у Збройних силах України понад 20 зразків спеціальної легкої автомототехніки.

Допуски отримали не тільні наземні машини з колісною та гусеничною ходовою, але й техніка "для виконання завдань на воді". Це практично у три рази більше, ніж за весь 2023 рік, коли парк ЗСУ поповнили сім зразків легкого транспорту.

Як зазначено у повідомленні пресслужби МО України, окрім вітчизняних машин, до переліку кодифікованих зразків "входить продукція відомих виробників всюдихідної легкої автомототехніки зі США, Азії та Європи".

Читайте також Третина кодифікованої для ЗСУ автотехніки має українське походження

Зокрема, серед нових зразків є багі, мотоцикли з електродвигунами та двигунами внутрішнього згорання, чотири- та шестиколісні квадроцикли й гексоцикли.

Вперше у нинішньому році для потреб підрозділів сил оборони кодифіковано гідроцикли. Цей транспорт для пересування по воді буде використовуватися як на внутрішніх водоймах – озерах, річках, водосховищах, так і в прибережній морській акваторії.

Спектр застосування таких транспортних засобів на фронті є досить широким. Легкий всюдихідний автомототранспорт використовують для переміщення особового складу та вантажів в умовах складного рельєфу місцевості та відсутності доріг, для евакуації поранених, логістичного забезпечення позицій на передньому краї, ведення розвідки або як мобільні вогневі точки.

Читайте також Україна в очікуванні італійського БТР Iveco Puma: машина вже кодифікована

Розширюється номенклатура роботизованих машин. За словами першого заступник міністра оборони України генерал-лейтенанта Івана Гаврилюка, на "нулі" воюватимуть роботи. Останнім часом роль безпілотних наземних та повітряних комплексів на полі бою стрімко зростає.

В нинішній лінійці маломірних машин для ЗСУ є роботи-евакуатори, дистанційно керовані кулемети на турелях і багато чого іншого. Фото: МО України, АрміяInform

Транспортні засоби з дистанційним керуванням розроблені для виконання широкого спектра завдань. Це ударні, розвідувальні, інженерні, логістичні та евакуаційні машини.

Такої техніки на передовій дедалі буде більшати. На одному з полігонів ЗСУ проводяться випробування нового покоління роботів, з-поміж яких є дрони-розвідники, дистанційно керовані кулемети на турелях, роботи-сапери, наземні роботи-логісти тощо.

Читайте також Вітчизняні роботизовані машини можуть евакуювати, мінувати та навіть вбивати

Відповідно до інформації Головного управління забезпечення супроводження життєвого циклу озброєння та військової техніки, процедура отримання номенклатурного коду НАТО для нового зразка озброєння і військової техніки (ОВТ) спрощена до 10 днів.

Зразки ОВТ вітчизняного виробництва, які пройшли кодифікацію, дозволено закуповувати за кошти державного бюджету.