Прокатний автомобіль дає додаткові можливості під час відпустки у далекій країні. Але багатьох українських туристів відлякує той факт, що в країні відпочинку діє лівосторонній рух. Насправді, у цьому немає нічого страшного, потрібно лише знати декілька секретів.
Досвід журналістів “Авто24” підтверджує, що насправді більш-менш грамотний український водій повністю призвичаюється до лівостороннього руху максимум за день-два. У більшості випадків для цього достатньо кількох годин практики. Але це не значить, що на “лівосторонній” дорозі, та ще у чужій країні можна відчувати себе як удома. Небезпек для нашої людини тут таки дещо більше, недаремно, наприклад, на Кіпрі усі прокатні автомобілі мають червоні номерні знаки.
На дорозі з лівостороннім рухом все так само, але у дзеркальному відображенні. Але це не значить, що все просто – треба бути дуже обережним
Читайте також: Як орендувати машину без помилок: прокат авто за кордоном
Отже, швидше звикнути до лівостороннього руху можна, якщо дотримуватись таких правил.
Правильний навігатор буде надійним помічником новачка з континентальної Європи у країні з лівостороннім рухом
Читайте також: Скільки ДТП скоїли українці за кордоном
Перехрестя з круговим рухом – найскладніше, що є на дорозі з лівостороннім рухом для водія з країни правостороннього руху
Мусимо відзначити ще одну особливість їзди у країнах з лівостороннім рухом. Майте на увазі, що після повернення на батьківщину вам доведеться буквально перенавчатися на звичний правосторонній рух. За тиждень-два відпустки навички керування “праворукою” машиною встигають закріпитися настільки, що вдома доведеться позбуватися них. Тому перші дні керування власною машиною у рідному місті доведеться бути обережним.
У країнах з лівостороннім рухом (наприклад, у Великій Британії та на Кіпрі) прийнято в такий зручний спосіб зображувати схему руху по смугах на кільці.
Одна з головних умов успішної їзди на машині у країні з лівостороннім рухом – правильний страховий поліс. В прокатних конторах існує кілька варіантів страховки, і важливо розібратися з кожним і обрати найнадійніший варіант. Досвідчені мандрівники вважають правильним полісом відсутність блокування грошей на карті, відсутність франшизи, страхування власне машини і вашої цивільної відповідальності. Знавці також наполегливо радять купувати страховку саме у прокатній конторі, а не на сайті-посереднику, через який робиться попереднє бронювання машини.
Читайте також: Дорожні знаки Європи: відмінності і сюрпризи