Пікап від львівських айтішників буде збивати "шахеди" дистанційно

28 лютого 2024

Спільнота ІТ Кластера Львівщини за три місяці передала мисливцям за шахедами вже третю партію техніки та інше обладнання.

Грошима на закупівлю позашляховиків, тепловізорів, павербанків, планшетів, лазерних указок, прожекторів, портативних зарядних станції та біноклів скинулися десять ІТ-компаній, що входять до Кластера. Загальна вартість товару підрозділам Повітряного командування "Захід" сягнула 5,7 мільйона гривень.

Читайте також Вісім броньованих швидких на базі Nissan Navara приступили до роботи у Харківській області

Транспортно-майновий транш айтішники здійснили в рамках проєкту "Мисливці за шахедами", яку започаткувала Львівська обласна військова адміністрація: прийнята програма захисту об’єктів критичної інфраструктури регіону від ворожих дронів передбачає створення угрупування з 56 спеціальних мобільних бригад.

Цього разу мобільним групам ППО ІТ-спеціалісти придбали автомобілі Nissan Navara. Вони не так часто зустрічаються в транспортних траншах благодійних організацій і волонтерських рухів. Однак у бойових підрозділах Сил оборони про цю машину надходять схвальні відгуки.

Маючи поперечно встановлений рядний 4-циліндровий двигун потужністю 174 к.с. та 6-ступеневу МКПП, всюдихід споживає у змішаному режимі пересування лише 8,5 л солярки. Така витрата палива в умовах операційних виїздів мобільних вогневих груп на польові рубежі вважається доволі ощадливою.

Один з пікапів має незначні пошкодження – це наслідок одного з останніх ракетних обстрілів Львова РФ. Осколок впав на автомобіль на завершальному етапі ремонту. Волонтери вирішили залишити цей слід як нагадування, що скільки б на нас не нападали, ми будемо боротися, підтримувати Збройні Сили і робити все для перемоги.

Читайте також Тест-драйв Nissan Navara: універсальний помічник

У нинішній партії всюдихідного транспорту айтішники одну машину спорядили автономною роботизованою туреллю. Це – експериментальна (див. відео внизу) версія комплектації, яка дозволяє вести вогонь по повітряних цілях без прямої участі людини.

"Після того, як турель випробують військові та дадуть схвальні відгуки, будемо закупляти нові такі системи та встановлювати їх на всі інші автівки, що передаються у межах проєкту", – підкреслив СЕО Львівського ІТ Кластера Степан Веселовський.

Читайте також Десять пікапів з незрозумілими латками на дверцятах передали розвідникам

За словами представників Повітряного командування "Захід", позашляховики та обладнання будуть використовуватися для мобільно вогневих груп в операціях зі знищення як шахедів, так і крилатих ракет.

"Цей проєкт не лише допомагає збільшувати кількість мобільних екіпажів, які борються з шахедами у нашій області, а й сприяє використанню інноваційних рішень. Це значно збільшує ефективність наших військових у захисті неба. Плануємо і надалі долучатися до таких ініціатив", – сказав Chief Strategy Officer N-iX Назар Жовтанецький.

"Наша компанія активно долучається до ініціатив, які допомагають військовим закрити небо. Це особливо важливо у мовах постійних повітряних атак ворога. ІТ-сфера – це галузь, яка підтримує розробки та допомагає Силам оборони бути ще більш ефективними. Ми хочемо бути частиною цього", – зазначила IT Recruitment Director ZONE3000 Вікторія Томчинська.