Депутати планують підняти вартість пального до 50 грн за літр

28 квітня 2022

Верховна Рада готується до повернення скасованих податків на пальне. Народні обранці обґрунтовують такі наміри "значними втратами надходжень до бюджету".

У Верховній Раді зареєстровано проєкт закону “Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо окремих податків і зборів у період воєнного, надзвичайного стану” №7311, який передбачає повернення акцизних зборів і збільшення ставки ПДВ до 20% на пальне.

Читайте також: Закон про нульове розмитнення можуть відмінити або обмежити вже на цьому тижні

Ініціаторами законопроєкту виступили 14 депутатів фракції "Слуга народу" і "Голосу" на чолі з головою комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Данилом Гетманцевим.

Зокрема, в проекті закону пропонується виключити пункт 41 підрозділу 5, згідно з яким на період до припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану на території України ставки акцизного податку на пальне були встановлені обсягом 0 євро на 1000 т.

Також депутати пропонують виключити раніше ухвалену норму про тимчасове впровадження податку на додану вартість на пальне обсягом 7%. Тим самим пропонується повернути його до 20%.

"Скасування акцизу та зменшення ПДВ з 20 до 7% в середині березня знизило ціни на 10-12 грн/л. Відповідно, повернення податків приведе до зворотнього ефекту", – пише на своїй сторінці у соцмережі паливний експерт Сергій Куюн.

У пояснювальній записці до документу зміни в частині митних платежів народні обранці обгрунтовують значними втратами надходжень до бюджету.

Нагадаємо, 15 березня Верховна Рада України ухвалила за основу і в цілому законопроєкт "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану". Одним із тимчасових податкових послаблень є скасування акцизу на пальне і зниження ставки ПДВ з 20% до 7%. Це дало змогу зменшити ціни на пальне на 12-13 грн/л.

До речі, в цьому ж законопроєкті прописана відміна так званого “нульового розмитнення” при ввозі автомобілів.