Одна з найважчих "вправ" для водіїв-початківців – виїзд на завантажену вулицю з двору або дороги, що примикає. Як вливатися в потік, не створюючи при цьому аварійних ситуацій і не заважаючи іншим водіям?
В такому маневрі немає проблеми, коли перетин доріг регулюється, але це справжнє випробування на майстерність і витримку, якщо доводиться вливатися в потік транспорту, що рухається на швидкості, з другорядного напрямку – на транспортній розв'язці, на малопомітному перехресті, в місці звуження багатосмугової дороги.
З недавніх пір виїзд на перехрестя з круговим рухом став до певної міри випробуванням для малодосвідчених водіїв.
Проблема тут в тому, що при щільному потоці на головному напрямку і суворому дотриманні правил дорожнього руху водій на другорядній дорозі може чекати можливості проїхати дуже довго. Тому йому потрібно проявити деяку сміливість та енергійність. Тут і виникає колізія – з'являється небезпека створити загрозу водіям, які їдуть головною дорогою.
Читайте також: ПДР в Європі: порівняння в нашу користь
Згодом приходить досвід і чуття, що дозволяють влаштовуватися в потік без ризику для себе і без незручностей для інших водіїв. Але щоб прискорити процес звикання, ми приготували кілька підказок з власного досвіду.
На злитті двох потоків транспорту будуються всі багаторівневі розв'язки, тому водієві важливо оволодіти мистецтвом в'їзду з другорядної дороги.
Читайте також: Як їздити безпечно: позбавляємось шкідливих звичок
Одна з найважчих ситуацій – в'їзд на смугу, якою автомобілі традиційно рухаються з високою швидкістю.
При злитті двох потоків, що тягнуться, допомагає "правило блискавки" – проїжджає одна машина зправа, одна машина зліва, одна машина зправа, одна зліва – і так далі. Але у нас воно мало поширене.
Врахуйте, що для набуття впевнених навичок перестроювання з другорядної дороги на головну в умовах щільного трафіку вам потрібен якомога більший позитивний досвід. Тому, щоб не отримати стійкої фобії до цього маневру, поки ви вчитеся азам міської їзди, намагайтеся не їздити в найжорсткішу годину пік, вибираючи для своїх поїздок більш спокійний час доби.
Досвідчені автомобілісти живуть за правилом: всі сумніви вирішуються на користь безпеки. Тому якщо ви не впевнені, що встигнете “проскочити” у вікно перед машиною, що під'їжджає, стійте і чекайте більш підходящого моменту. На обурені гудки квапливих співгромадян і доморощених Шумахерів не звертайте уваги: краще їм лікувати свої нерви, ніж вам – поправляти здоров'я після ДТП.
Читайте також: 5 порад, як правильно рушати на льоду