В не дуже благополучні часи запарковані автомобілі часто страждають від різного роду зловмисників. І одне з найуразливіших місць машини – її колеса: дорогі, затребувані і … легкодоступні для крадіїв. Один з ефективних способів захистити зазначене майно – болти з секретом. Як вибрати правильні секретки?
На жаль, сучасні охоронні системи не завжди захищають від крадіжки коліс. Досвідчений крадій може зняти їх так, що датчики удару та нахилу нічого не помітять і не піднімуть тривогу.
Тому тут потрібен ще один бар’єр – механічний захист у вигляді штатного кріплення, яке можна відкрутити лише за допомогою спеціального інструменту. Це те, що водії називають “секреткою” – гайка чи бовт з нестандартною, особливою голівкою, до якої не підходить жоден стандартний ключ.
Секретна частина болтів-“секреток” від пристойного виробника часто має сотні або й тисячі варіантів – подібно до ключів від дверних замків.
Читайте також: Якщо пробив колесо, а запаски немає: що робити
“Секретку” винайшли не учора, тож у злочинного світу було чимало часу, аби розробити для неї “протиотруту”. Але при виборі слід враховувати не лише “протикримінальну” стійкість, а й такі елементарні речі, як геометричні розміри. Візьміть також до уваги ціну, адже комплект секретних кріплень для коліс не повинен коштувати дорожче самих коліс.
Це серйозна проблема: через неякісний метал голівка секретки розвалилася навпіл. Викрутити залишок болта буде непросто.
Одна з ознак добротної секретної частини спецболта – наявність міцної захисної втулки, яка вільно крутиться ззовні голівки бовта.
Читайте також: Локомобілі: як автомобілі на колесах їздять залізницею
Основні ознаки надійної секретки мають такий вигляд. Але перевірити їх при покупці може лише людина з певним досвідом.
Вибираючи секретні болти (гайки) для коліс, пам’ятайте про таку річ, як їхній ресурс. Адже використання низькоякісної сталі для виробника є одним з найдієвіших способів знизити собівартість цього товару. Між тим, вам доведеться випробовувати секретки на міцність як мінімум двічі на рік (сезонне перевзування) плюс можливі проколи шин та ремонти ходової частини. Орієнтовно перевірити якість металу можна, намагаючись залишити подряпину на поверхні секретки іншим металевим предметом, наприклад, якісною викруткою або фірмовим ножем. Але перед цим треба провести порівняльні “випробування” на двох-трьох інших деталях, заздалегідь відомої твердості.
Читайте також: Як обрати диски починаємо тюнінг коліс