На те вона машина, а не велосипед: сідаючи за кермо, ви берете на себе певні зобов’язання. В тому числі і стосовно того, що повинно бути у вас в кишені і на борту. Чи насправді ви готові до зустрічі із прискіпливим поліцейським на дорозі?
Природньо, що коли автомобіль став більш-менш поширеним явищем, держава не могла залишитися осторонь. І відразу спробувала поставити автомобільну справу під контроль – почала реєструвати авто і видавати номерні знаки. За 120 років, що минули відтоді, пакет документів, які повинен возити із собою водій, зріс від одного свідоцтва про реєстрацію до цілого переліку паперів.
Всі ці документи також доступні у смартфоні, а саме у додатку “Дія”, який можна скачати як для IOS, так і для Android. Документи в сматфоні мають ту ж легінтименість, що й паперові.
ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: ТОП речей, які знадобляться в кожній машині
Вищеназваний перелік, приведений у п. 2.1 ПДР та ст. 16 Закону “Про дорожній рух”, ми прокоментуємо нижче, а раніше додамо, до у багатьох випадках добірка паперів може бути ширшою.
Електронний страховий поліс – дуже зручна річ, він спрощує процедуру оформлення і позбавляє необхідності возити із собою паперовий аркуш
Нарешті зазначимо, що у редакції Правил дорожнього руху України від 2020 року страховий поліс може бути як на паперовому, так і на електронному носії – тобто у вигляді картинки на екрані смартфону. Поліцейський під час перевірки зможе сам перевірити його правильність в базі Моторного (транспортного) страхового бюро України.
ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: Категорії водійських прав в Україні: що до чого
Згідно з українськими ПДР (пункт 31.4.7-е ), в автомобілі (крім вантажівок макс. масою 3,5 т) також мають бути кілька обов’язкових предметів:
Зазначимо, що знак аварійної зупинки має відповідати певним стандартам – щодо розмірів та світловідбивних властивостей. Так само і ліхтар повинен мати визначену ДСТУ яскравість та частоту мигання. Щодо вогнегасника – в ПДР не вказано його об’єм, але в інших законодавчих документах йдеться про 2 літри для легкового авто і 5 л – для вантажівки.
Дуже добре для комфорту і безпеки, якщо всі обов’язкові речі будуть зібрані в один симпатичний чохол
Між тим, правила обумовлюють місце розташування в машині аптечки та вогнегасника: у відведених автовиробником місцях, а коли таких немає – в “легкодоступних місцях”. Сенс у цих інструкціях є, адже у випадку ДТП незакріплені предмети (особливо такі важкі, як вогнегасник) хаотично переміщуються автомобілем, і не тільки губляться, а й можуть завдати додаткових травм пасажирам. Та й у повсякденному користуванні приємніше, коли всі речі зафіксовані і перебувають на своїх місцях.
Найнеприємніше в обов’язковому наборі документів не те, що їх потрібно мати, а те, що в людей є властивість забувати взяти їх з дому. А штрафи за їхню відсутність – із собою, а не взагалі! – чомусь неадекватно високі. Тож продумайте схему, за якою ймовірність забути документи буде мінімальною: тримайте їх у гаманці, в потаємному місці в автомобілі тощо. Смартфон, який завжди з собою, виручить, якщо у вашій машині не повинні бути додаткові доменти. А щодо комплекту знак-аптечка-вогнегасник не має бути жодних сумнівів: цей набір може стати в нагоді не тому, хто змушує нас його возити, а саме вам.
ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: Що взяти з собою в далеку дорогу зимою: 10 важливих предметів