Керування автомобілем без водійського посвідчення тягне за собою адміністративну відповідальність. Проте сума штрафу не така вже й велика.
Якщо уважно вчитатись в букву закону, то особа, яка керує автомобілем без посвідчення водія, формально не може називатись водієм. Адже Правила дорожнього руху дають чітке визначення, кого слід вважати водієм.
Читайте також: Категорії водійських прав в Україні: що для чого
Водій - особа, яка керує транспортним засобом і має посвідчення водія (посвідчення тракториста-машиніста, тимчасовий дозвіл на право керування транспортним засобом, тимчасовий талон на право керування транспортним засобом) відповідної категорії. Водієм також є особа, яка навчає керуванню транспортним засобом, перебуваючи безпосередньо в транспортному засобі.
Проте відповідальність за керування транспортним засобом особою, яка не має відповідних документів на право керування таким ТЗ, регламентується статтею 126 КУпАП. І ця відповідальність залежить від того, чи у людини зовсім ніколи не було “прав”, чи їх вилучили, чи може просто забула вдома. Щодо останнього, то можливість пред’являти електронне посвідчення водія значно полегшило життя “забудькам” – тепер “права” можна показувати зі смартфону, який практично ніколи не забувають.
Такі норми відповідальності призводять до того, що люди, яких, припустимо, позбавили “прав” за водіння напідпитку, продовжують їздити без “прав”. Так, це порушення, але штраф у 510 грн та продовження строку позбавлення максимум на пів року – не така вже і велика проблема для порушника.
Читайте також: Чи можна їздити без прав та документів на мотоциклі