Генеральний штаб ЗСУ повідомив про завершальний етап вишколу українських водіїв та медиків для роботи на канадських санітарних бронетранспортерах Armoured Combat Support Vehicle.
Перші десять машин LAV 6.0 ACSV від уряду Канади вже на підході. Всього ж країна-союзник, як йдеться в пресрелізі ЗСУ, передасть Києву 50 таких машин у різних версіях виконання – згадані медичні для евакуації поранених, командно-штабні, десантно-рейдові, патрульні машини тощо.
У оборонному відомстві Канади наголосили, що броньовики багатофункціональні як для бойових операцій, так і для логістики, в т.ч. медичної. Однак для їх правильної експлуатації екіпажам слід пройти відповідне навчання.
Читайте також Канада закупить для України унікальних 8 броньовиків з системою очищення повітря
Курс перепідготовки стосується як водіїв, так і медиків. За дорученням уряду Канади такий курс проводить особовий склад канадської навчальної операції ЮНІФАЄР, "що є частиною ініціативи Канади з надання 50 броньованих машин бойової підтримки Україні".
Фото: Генштаб ЗСУ
Про підготовку екіпажів в рамках передачі Україні виготовлених канадськими робітниками 50 нових броньованих автомобілів свого часу говорив очільник національної оборони Канади Білл Блер, наголосивши, що "українські військові будуть навчатися їхньому використанню".
Читайте також Канада готова передати ЗСУ бронетранспортери
Техніка не з резерву армії Канади, а щойно виготовлена на заводі. Як йдеться в офіційному повідомленні, ці машини є частиною парку найсучаснішої бронетехніки, яку Канада передає Україні.
"Уряд інвестує 650 мільйонів доларів протягом трьох років, щоб надати Україні таку кількість машин, виготовлених на заводі в провінції Онтаріо", - підкреслив прем'єр-міністра Канади Джастін.
Фото: Генштаб ЗСУ
Враховуючи ситуацію на фронті, Міністерство оборони Канади за погодженням з Києвом перші 10 автомобілів для ЗСУ відвантажило у медичній версії. Санітарний варіант ACVS оснащений медичним обладнанням та внутрішнім плануванням, що дозволить лікувати широкий спектр травм.
Читайте також Канада до 2035 року повністю перейде на електромобілі
Оскільки екіпажі, починаючи від водія та закінчуючи медиками, пройдуть відповідну кваліфікаційну перепідготовку, то ці 10 машин вже з першого дня будуть задіяні в роботу на фронті. Такі машини частково вже відомі нашим захисникам, оскільки LAV 6.0 ACSV з колісною формулою 8х8 та потужністю дизельного силового агрегата в 450 к.с. на модернізованій базі LAV 3 вже постачалися в Україну іншими траншами й отримали гарні відгуки.
Фото: Генштаб ЗСУ
Цього разу прибудуть броньовики не з консервації, а прямо з заводського конвеєра, що гарантує їх ще більшу результативність. В цьому впевнені в Генеральному штабі ЗСУ, чия пресслужба опублікувала кілька світлин з курсу підготовки, що проходить за межами України