Українці в серпні масово завозили вживані авто: скільки вдалось розмитнити

15:33, 3 вересня, вівторок

Збільшення ввозу легкових авто будо спричинено очікуванням збільшення податків. Щобільше, імпорт вплинув на внутрішні перепродажі.

Протягом серпня зафіксовано 117,9 тис. перших реєстрацій та угод купівлі-продажу всередині країни, укладених щодо вживаних легкових автомобілів. Це на 1,8% більше, ніж за аналогічний період минулого 2023 року, та на 6,7% менше, ніж було у липні-2024, стверджують експерти Інституту досліджень авторинку.

Також цікаво у серпні продажі нових авто зросли на 40%


Динаміка імпорту вживаних легковиків та внутрішніх перепродажів серпень-2023 — серпень-2024

Переважають угоди купівлі-продажу на внутрішньому ринку: 76,8% легковиків з пробігом було придбано всередині країни. У кількісному вираженні це 90,6 тис. Частка імпорту авто з пробігом із-за кордону склала 23,2%, або 27,3 тисячі.

У першому півріччі 2024 року мережа заправок AMIC ENERGY сплатила до бюджетів усіх рівнів року майже 1,2 млрд грн. Це один з найбільших показників зі сплати податків серед вітчизняних мереж автозаправок. Сьогодні AMIC ENERGY продовжує свою місію сприяння економічному розвитку та зміцненню обороноздатності України. Дізнатися більше про компанію та її проєкти можна за посиланням.

Рекламна інформація

Внутрішні перепродажі

На внутрішньому ринку впродовж серпня сервісні центри МВС зареєстрували 90,6 тис. угод купівлі-продажу вживаних легковиків. Це на 3,9% менше у порівнянні з серпнем 2023 року, і також на 14% менше, ніж було у липні-2024. Після нещодавніх статистичних «стрибків», спричинених «переписуванням» автотранспорту у зв’язку з набуттям нових правил мобілізації машин у приватних власників, нарешті обсяг перереєстрацій повернувся до звичайних значень.

Найбільше реєстраційних операцій на внутрішньому ринку традиційно відбулося у Київській області (22,6 тис.) та місті Києві (12,7 тис.). Також у трійці лідерів за перепродажами Львівська область з підсумком 8,5 тис. угод купівлі-продажу.

Також цікаво які моделі авто купували новими у серпні

Імпорт вживаних легковиків

Привезених із-за кордону вживаних легкових машин у серпні 2024 року на першу реєстрацію було подано 27,3 тисячі. Цей показник на 26,8% більший, ніж був у серпні-2023, і також помітно більший, ніж був місяцем раніше — на 34,3%. Загалом ці обсяги рекордні, більше «свіжопригнаних» було лише у 2022 році, під час дії так званого «нульового розмитнення».

Проте цього разу імпортувати більше спонукали не знижені податки, а навпаки — ймовірність їхнього підвищення (до 15% від вартості авто за першу реєстрацію), тож частина дилерів та приватних автомобілістів вирішили не ризикувати, й привезти авто зараз, не очікуючи введення нових податків. До речі, цей новий збір нардепи запроваджувати передумали.

Зважаючи на такі коливання, цілком справедливо можна припускати, що у вересні обсяги «пригону» будуть меншими за середньостатистичні, оскільки певний потенціал цього сегмента був реалізований поспіхом у серпні.

​Як і минулого місяця, найактивніше реєстрували пригнані із-за кордону вживані легковики на Львівщині (2,8 тис. перших реєстрацій.), в місті Києві (2,3 тис.) та Київській області (1,6 тис.).

  • Варто зазначити, що під кількістю імпортованих автомобілів мається на увазі кількість перших реєстрацій, проведених сервісними центрами МВС. Зазвичай між доставленням автомобіля, митним оформленням, виконанням інших формальностей та першою державною реєстрацією збігає певний час — від кількох днів до кількох місяців.