В умовах війни кожна поїздка може отримати непередбачуване продовження, тож в ці суворі дні треба мати в машині певний перелік предметів. А дечого краще швидше позбутися.
Поки інші члени сім’ї готують евакуаційні комплекти речей для мешкання та роботи в евакуації, водій повинен подбати про комплектацію власне машини.
З одного боку, вам потрібно взяти у машину речі, які допоможуть їй за будь-що продовжувати рух, а з іншого – набір предметів, які убезпечать пасажирів.
При завантаженні машини будьте готові до того, що поміститься не все з запланованого. Тому буде розумним заздалегідь виокремити найважливіші речі в окремі сумки.
Читайте також: В евакуацію: як підвищити вантажопідйомність автомобіля
Людям
Подорож у випадку негайної евакуації може виявитися більш тривалою, ніж ви плануєте. Тому подбайте про запас пального для машини та їжі для пасажирів.
Для автомобіля
Одночасно з доукомплектацією машини, подбайте про звільнення її від певних речей, які навпаки не слід мати в цивільному авто, яке експлуатується мирними громадянами в умовах військового стану.
Одна з реальних перешкод при пересуванні автомобілем у період військового стану – перевірки на дорогах. Краще не мати потенційно підозрілих речей в машині.
Читайте також: Ремонт авто під час війни: якщо немає запчастин
Перед виїздом в евакуацію треба призначити штурмана і посадити його поряд з водієм. Йому не завадить мати з собою паперові карти України, адже як показав більш як піврічний досвід війни, на електронні гаджети стовідсотково покладатися не можна. Мобільний інтернет часто зникає, військові та патрульні часом забороняють користуватися смартфонами, а давно знайомі дороги може знадобитися об’їхати.
Якщо неподалік вас були попадання боєприпасів, перед виїздом в евакуацію огляньте автомобіль: важливі для машини пошкодження, якщо такі знайдуться, краще усунути у звичних умовах.
Вирушаючи в евакуацію під час війни, заздалегідь обміркуйте маршрут. Візьміть до уваги перешкоди у вигляді блок-постів, пошкоджених шляхів, зруйнованих мостів тощо. Завчасно, у спокійних умовах, прокладіть резервні маршрути, щоб не робити це поспіхом, не дай Боже, під обстрілом – в об’їзд негараздів, які можуть трапитися біля проблемних об’єктів. Не плануйте проїзди поряд з розташуванням військових частин, аеродромами, вокзалами, телевежами та подібними об’єктами стратегічної інфраструктури. “Авто 24” бажає усім, щоб поради з цієї статті вам не знадобилися.
Читайте також: Продовжити рух: як усунути пошкодження авто в дорозі під час евакуації