На сторінці "Київтранспарксервісу" у FB описали процедуру повернення евакуйованого на штрафмайданчик автомобіля. Схоже, ця схема дуже далека від концепції "держава у смартфоні" і створена спеціально для знущань над порушниками.
Водій-порушник, у якого відібрали його авто, змушений без машини дістатись у три різних місця, оплатити штраф, "послуги" евакуатора та "послуги" збереження авто на штрафмайданчику і тільки після цього йому повернуть автомобіль. Зробити все це в одному місці чомусь неможливо.
Читайте також: Як у Києві будуть вирішувати проблеми з паркуванням
"Друзі! Зверніть увагу на оновлення інструкції по отриманню автомобіля після евакуації", пишуть у "Київтранспарксервіс"."Алгоритм дій все то й же, клопоти та витрати такі ж, але сплата послуг відтепер в іншому місці".
Якщо авто відвезли на штрафмайданчик потрібно:
В результаті паркування в недозволенному місці коштуватиме близько 2000 грн. без врахування витрат на переміщення містом автовласника без авто та втрачений час.
Питання: "чому людина не може зателефонувати в поліцію, дізнатись адресу штрафмайданчику, приїхати туди і там на місці (термінал або онлайн) сплатити усі ці "послуги"?", так і залишилось без відповіді з боку "Київтранспарксервісу".
Читайте також: Правила паркування-2019 в Україні: 5 головних питань
Нагадаємо, що "Інспекція з паркування" може "заочно" виписувати штрафи за порушення правил паркування без присутності порушника. Винним у вчинені такого правопорушення вважається юридичний власник автомобілю, а не водій, що порушив правила. У деяких випадках на цій підставі штраф можна скасувати через суд. Втім, спритні водії-порушники вже придумали "лайфхак" який дозволяє уникнути "заочного" штрафу за порушення правил паркування.