Той, кому в ці дні пощастило придбати електричний генератор з ДВЗ, може зіткнутися з проблемою: як доставити його додому. Але навіть якщо за габаритами він співрозмірний з об’ємом багажника вашого авто, не поспішайте радіти – узгодьте спочатку декілька нюансів.
Бензиновий чи дизель-генератор – предмет не дуже зручний для перевезення в легковій машині. Між тим, лише на перший погляд здається, що після доставки з магазину возити кудись ще вашу міні-електростанцію не доведеться.
Найменше підходить для перевезення бензогенератора кузов седан: у багатьох сучасних моделей буде замалим проріз кришки.
Читайте також: Не нашкодь: як перевозити вантаж в машині
Насправді, дуже скоро після купівлі може виявитися, що вам потрібно взяти свої “генеруючі потужності” із собою: на дачу, на іншу квартиру, в ремонт чи на обслуговування, в евакуацію врешті-решт – не замовляти ж для цього вантажний бус? Тим більше в умовах війни навряд чи вам вдасться знайти виконавця цієї послуги.
Портативний генератор побутової потужності 2,5 – 4,5 кВт має габарити від 60х50х50 см та вагу порядку 40–80 кг без пального. Цього цілком достатньо, щоб отримати проблеми при транспортуванні його в середньостатистичному сімейному автомобілі. Вам буде непросто:
Ідеальний варіант: низька і рівна підлога багажника кузова універсал плюс генератор, “травмобезпечно” упакований в штатну коробку.
Важко буде не лише вам, а й вашому автомобілю. Такий вантаж, як генератор, не дружній до типового сімейного авто. Пам’ятайте про загрозу:
Читайте також: Що покласти у багажник автомобіля взимку
Підготуватися до перевезення власної електростанції краще завчасно, ще прямуючи у магазин чи на пошту за покупкою. Треба буде:
Максимально акуратним водіям сподобається такий чохол на весь багажник. Він знадобиться не лише для перевезення генератора, а й, наприклад, дров.
Важкі моделі генераторів (потужністю понад 3,0 кВт) іноді мають колеса та ручки для переміщення. Заради компактності їх можна демонтувати.
У перевезеннях генератора не вдавайтесь до методу “за будь-яку ціну”: колись війна закінчиться, і вам захочеться бачити ваш автомобіль з цілою оббивкою багажника і без подряпин на бампері. Тож врахуйте всі захисні заходи, про які йдеться у статті вище. І можливо, варто запросити бодай одного помічника – удвох, коли на кожну особу припадатиме менше ваги, буде простіше контролювати переміщення важкого багажу і його небезпечні наближення до панелей автомобіля.
Читайте також: Наводимо лад в багажнику: як зробити органайзер для авто