Неймовірна спека, яка добралася до України, не просто створює дискомфорт автомобілістам. Цього літа справи настільки серйозні, що вже існує загроза безпеці руху. “Авто 24” зібрав поради медиків та досвідчених драйверів про те, як не втратити контроль над собою під час їзди у спеку.
Висока температура в салоні значно погіршує працездатність водія. Навіть при +25о С водій зберігає необхідну уважність не більше 4 – 5 годин. А при +30о С працездатність драйвера обмежується вже 2-ма годинами. Між тим, у салоні авто навіть під час руху не рідкість ще більша температура. Тобто якщо в машині “під сорок” градусів, водієві взагалі не можна рушати з місця.
Температура понад 25о С суттєво знижує працездатність людини. Щодо водія – він втрачає спроможність концентрувати увагу.
Читайте також: Що не можна залишати в машині у спеку
Автомобіль, як і кожне фізичне тіло, нагрівається на сонці. Значно підсилює проблему велика площа скла в салоні – парниковий ефект допомагає сонцеві швидко прогріти салон легковика. Послабити негативний вплив високої температури на організм людини можна, якщо правильно поводитися під час спеки у машині.
Важливе правило для автомобіліста у спеку – не залишати машину на відкритому сонці.
Читайте також: Автомобіль якого кольору нагрівається на сонці сильніше
Багато чим у намаганнях успішно пережити спеку в машині може допомогти і техніка. Приділіть трохи уваги автомобілю, і він стане вашим союзником у мандрівках в літню спеку.
Парниковий ефект підіймає температуру в салоні до 60оС. Деталі темного кольору нагріваються до 70оС: о кермо та важелі можна обпекти руки. Тому важливо затуляти скло на парковці.
Плануючи поїздки в особливо спекотні дні, беріть до уваги фактор високої температури. Навіть якщо у вас є кондиціонер, це не означає, що при +40оС за бортом у вас в салоні буде повний комфорт. А крім того, спека може вплинути на інші чинники, які завадять вашій безпеці: неприємності через втому інших водіїв або, скажімо, пошкодження покриття дороги від високої температури. Тож можливо, краще планувати рух у рані ранкові години і вечірній час, коли сонце вже не пече з тією силою.
Читайте також: Як поводитись водіям у спеку