Якби не було корозії, життя автомобілістів було б набагато легшим. Особливо коли йдеться про власників добряче вживаних авто, яким рано чи пізно доводиться знищувати іржу на найдорожчій частині автомобіля – його кузові.
На жаль, практично кожен власник автомобіля віком 10+ років стикається з проблемою корозії. Парадоксально, але отримати послугу з видалення невеликих вогнищ корозії не так просто – більшість кузовних майстерень воліють працювати з об’ємними заказами або пропонують замінити цілу деталь.
Такий випадок – не найважчий для борця з корозією. Гірше, коли іржа проїла метал до раковин або дірок чи засіла всередині закритих порожнин.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кому потрібен антикор: як зрозуміти, що вашому авто необхідна задувка
Тому багатьом власникам доводиться позбавлятися іржі своїми руками. Відразу відзначимо кілька фундаментальних постулатів у боротьбі з корозією.
Щоби прибрати іржу з автомобіля своїми руками, знадобиться нехитрий інструмент. Перераховані нижче засоби застосовуються в залежності від ступеню розвитку корозії і місця на кузові.
Жорсткість і розміри щітки залежать від ступені враження метала корозією і місця, де це сталося. Універсальних щіток не буває
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як навоскувати кузов автомобіля своїми руками
Перетворювач іржі добре допомагає там, де корозія неглибока. Крім того, деякі з таких препаратів можна застосовувати замість антикорозійного грунта
На жаль, в автомобілі є місця, подолати іржу в яких дуже непросто. По-перше, це зони, де метал складено в декілька шарів – стики деталей, завальковані краї панелей (найчастіше – двері, капот, кришка багажника). Чуже часто руйнівні процеси починаються саме тут. Вичистити звідси іржу механічним шляхом неможливо, але на такий випадок існують хімічні засоби – антикори-інгібітори з високою проникаючою здатністю. Їх бажано застосовувати превентивно, коли видимих симптомів рудої чуми ще не видно.
Ще одна територія прихованої корозії – закриті об’єми типу порогів, лонжеронів, силових коробів. Потрапити всередину для механічної боротьби з іржею можна тільки, розрізавши деталі. Але зазвичай в таких зонах є отвори (іноді їх доводиться робити самотужки) для введення всередину хімічних препаратів - інгібіторів, які вбивають і призупиняють корозію. Їх також бажано застосовувати превентивно, не очікуючи, коли на порогах з’являться наскрізні дірки.
Власник згаяв час – прибрати таку іржу можна тільки шляхом зварювальних робіт або заміною деталей.
Наостанок відзначимо, що коли іржу буде прибрано з кузова, чисті місця неодмінно слід захистити від нового наступу корозії. Тому краще заздалегідь приготувати знежирювач, грунт, а також мастику або фарбу в залежності від того, на якій частині кузова точилася ваша боротьба з рудою чумою.
Боротьба з іржею – без перебільшення, найбільш нудна процедура з усіх ремонтних операцій в гаражі. Але вона дуже важлива, оскільки часом допомагає зекономити буквально тисячі гривень. Причому нічого особливого, щоб прибрати іржу з машини в домашніх умовах, не потрібно – головне наполегливість і терпіння. Звісно, якщо ви не згаяли час і не довели діло до наскрізних отворів. Хоча і така корозія може бути подолана.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Легенда про гарматне сало: плюси та мінуси чудодійних антикорів