Зимове зберігання мотоциклу - актуальне питання майже для усіх власників двоколісного транспорту з традиційними двигунами. Тож як убезпечити себе від неприємних сюрпризів при відкритті сезону навесні?
Існує кілька підходів до розв'язання проблеми зимового зберігання мотоцикла. Кожен з них має свої переваги та недоліки, тож яким з них користуватись – кожен мотовласник вирішує самостійно.
Читайте також: Тест-драйв мотоцикла BMW G 310 GS: подорожник
Багато хто з мотовласників часто міняє мотоцикли. Найпоширенішою причиною є підвищення "кубатури" або зміна класу, наприклад зі звичайного "дорожника" на "туристичний" або "чопер". Часто плани з заміни співпадають з сезонністю, тому багато хто продає мотоцикл в кінці сезону, а на початку наступного купує інший. Таким чином вдається уникнути проблеми зимового зберігання.
Недоліком цієї схеми є сезонні коливання цін. Зазвичай мотоцикли восени дешевші, аніж навесні. Проте якщо мова йде про бюджетний або середній сегмент, то тут коливання цін не дуже незначні.
Дехто з мотовласників воліє не заморочуватись сезонним зберіганням самостійно та купує розв'язання цієї проблеми у спеціалізованих компаніях. Багато хто з офіційних дилерів мототехніки або профільних СТО пропонує послуги зі зберігання техніки у міжсезоння.
Читайте також: Тест-драйв мотоцикла BMW G 310 R: створений для міста
Профільні компанії професійно готують техніку до збереження і несуть повну відповідальність за її стан. Звісно, це коштує грошей, однак знімає з власника усі клопоти. Ціна залежить від класу байка, апетитів компанії, регіону країни та інших факторів. У будь-якому випадку, перед тим як консервувати мотоцикл самостійно, не зайвим буде дізнатись вартість зберігання техніки у профільних компаній. Можливо, вона виявиться цілком прийнятною.
Для самостійного зберігання потрібен сухий гараж або місце у паркінгу. Варто пам’ятати, що найбільший ворог техніки – волога. Якщо в гаражі є яма або погано зроблена вентиляція, скоріш за все він буде вологий і зберігати у ньому мотоцикл – не найкраща ідея.
Ще один ворог мотоцикла – миші та пацюки. Вони можуть пошкодити дроти, шкіру та гуму. Тому важливо, щоб в гаражі або паркінгу, де буде зберігатись байк, не було нічого, що приваблює гризунів.
Якщо сухе надійне місце знайдено, перед постановкою мотоцикла на тривале зберігання потрібно виконати наступні операції:
Іноді можна зустріти пораду про накриття мотоцикла чохлом. Це не дуже гарна ідея, адже мотоциклетні чохли зазвичай виконані з матеріалу, який не пропускає вологу і не продувається. Отже, чохол буде сприяти утримуванню вологи зсередини, що може спровокувати корозійні процеси. Те ж саме стосується порад про закупорювання вихлопної труби.
Також деякі спеціалісти рекомендують перед консервацією мотоцикла замінити оливу у двигуні. Робити таку операцію є сенс, якщо планова заміна масла вже на підході. У іншому випадку – не обов’язково.