Купівля ялинки передує найкращому святу року, але може так статися, що це свято вона трохи зіпсує ще на етапі перевезення в авто.
Машина, у якій залишаться сліди транспортування ялинки, може нагадувати вам про свято протягом цілого року. Не всі думають про це, коли пхають зелену красуню в багажник чи салон, але потім доводиться витрачати час та гроші на усунення наслідків. Нагадаємо всі небезпеки передноворічного транспортування.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як перевозити ялинку в авто
Багажник – найкраще місце для перевезення різдвяного дерева. Краще може бути лише кузов пікапа
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Не зашкодь: як перевозити вантаж в машині
Розміри. Якщо дерево не помістилося повністю у машину, цілком можливо залишити його частину зовні. Поширена помилка тут – кришка багажника, яка лежатиме на ялинці. Під час руху ця важка деталь поводитиметься не так, як під час стоянки – тобто буде гойдатися, битися і тиснути на гілки, та ламатиме їх. Кришку треба зафіксувати на відстані від дерева. Нагадаємо, що згідно українських Правил дорожнього руху (п. 22.4), якщо вантаж виступає за габарити машини назад більше як на один метр, його треба позначати червоно-білим прапорцем розміром 400х400 мм або ліхтарем (п.30.3). Через малу машину не відмовляйтеся від радості мати велику ялинку. Подумайте, можливо, у когось з ваших друзів є машина з великим вантажним відсіком – пікап або хоча б універсал.
Якщо слідувати букві Закону, кожна ялинка (сосна, смерека тощо), що надходить у продаж під Новий рік, повинна мати власний штрих-код. Є сайт, через який можна визначити її місце походження
Ялинку ми купуємо і перевозимо лише раз на рік, і більше того – вона є настільки зворушливим символом сімейного свята, що не можна прив’язувати її до якихось матеріальних факторів. Тому на перше місце треба поставити саму ялинку, а інше вважати вторинними факторами. Тобто треба спочатку визначитися із тим, яке дерево вам хочеться, а потім в залежності від його габаритів продумати спосіб перевезення.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Подарунки для автомобіліста: що подарувати і як вибрати