Випадіння снігу - майже завжди несподіванка як для автовласників, так і для комунальних служб та дорожників. Давайте згадаємо разом те, чого не можна робити за такої погоди.
Якщо у водія є бодай мінімальний минулорічний досвід їзди по слизькій дорозі, всі старі навички пригадаються під час першої ж поїздки в таких умовах. Але ж і перша поїздка в “сніговому” сезоні має бути безпечною!
У день першого снігопаду завжди багато ДТП: деякі водії не можуть відразу згадати усі свої зимові навички
Звісно, зовсім необов’язково снігопад автоматично означає слизьку поверхню під колесами. Але погодьтеся, що з двох чинників, що спричиняють ожеледь – волога і мороз – один у снігопад ми точно маємо, а другий – дуже ймовірний, і передбачити його появу або не появу кожної миті не може ніхто. Тому коли йде сніг, треба керувати машиною так, як ви робили б це під час ожеледі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чим краще зчищати сніг з машини
Отже, чого не можна робити за кермом, коли випав сніг:
З певних причин на асфальті сніг може танути. Але враження безпеки буває оманливим: на окремих ділянках волога може перетворитися на кригу
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи потрібно прогрівати двигун взимку
Коли снігу багато і він не тане через плюсову температуру або сіль, на дорозі утворюється небезпечна “каша”, яка на швидості загрожує слешпленінгом
Перед тим, як рушити з місця по свіжому снігу, з’ясуйте реальну температуру “за бортом”, точніше, біля поверхні дороги. Скористуйтеся для цього штатним термометром машини, інтернетом або хоча б протестуйте коефіцієнт зчеплення асфальту підошвою власного черевика. Якщо температура лежить в діапазоні – 1о +2оС, навіть не сумнівайтеся, що під вашими колесами сьогодні опиняться бодай окремі ділянки льоду. В першу чергу – на мостах, естакадах, відкритих і піднятих над землею ділянках дороги. А значить, ведіть машину з подвоєною обережністю.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 5 порад, як їздити по слизькій дорозі