Що краще, сніг або лід? Звичайно, сніг! За умови, що під ним не буде льоду.
Слизька поверхня під колесами – ось що за великим рахунком відрізняє зиму від літа для водія. Тому головна порада щодо зимової їзди завжди зводиться до одного: стежити за станом дороги і не давати колесам ковзати в будь-якому напрямку.
Читайте також: Скоро зима: як обирати зимові шини
Власне, зимова дорога – це або сніг, або лід. Третій варіант, коли вона чиста і суха, можна не вважати зимовим, при відповідній гумі на такому асфальті машина поводиться практично так само, як влітку. І сніг, і лід не подарунок, але давайте все ж вирішимо, що страшніше.
Сніг – неважливо, глибокий або не дуже, перешкоджає руху машини, а лід навпаки – провокує некеровані траєкторії
Сніг – це погано, тому що:
Коли все покрито льодом після зимового дощу, краще залишити машину на парковці: будь ви суперпрофі, вас може вдарити хтось інший
Лід – це погано, тому що:
Читайте також: 5 порад, як їздити по слизькій дорозі
Спуск, який покрився кригою, на міській вулиці: не слухаючись ані керма, ані гальм, автомобілі безладно ковзали вниз, накопичуючись у перехрестя
З вищесказаного зрозуміло, що лід більш небезпечний, оскільки як речовина він більш слизький – з максимально низьким коефіцієнтом зчеплення. У той час як шар снігу заважає колесу (і всій машині) рухатися вперед, лід створює умови для продовження руху, в тому числі і неконтрольованого.
Читайте також: Як правильно користуватись автомобілем з переднім приводом узимку
Лід підступний: у морозні дні його можна зустріти чи не на будь-якій ділянці дороги. Але все ж є ознаки місць, де зустріч з ним найбільш імовірна. Досвідчений водій бачить такі прикмети, підвищуючи пильність і завчасно переходячи на "льодові" прийоми управління.
Лід найчастіше зустрічається:
Під шаром свіжого снігу може ховатися лід, що утворився раніше. Таку ймовірність не можна виключати ніколи
Особливий випадок – лід, прихований під шаром снігу. Такого комплекту небезпек чекайте в двох випадках. По-перше, після недавнього снігопаду там, де зазвичай буває обмерзання (див. вище), а по-друге – в місцях, де старий сніг не прибраний і часто рушають з місця важкі автомобілі або автобуси. Своїми буксуючими колесами вони шліфують дорогу і тут же закидають "відполіровані" колії пухким снігом.
Сніг або лід? Якщо є вибір – вибирайте сніг. Звичайно, якщо для цього не доведеться різко і на всьому ходу маневрувати, і якщо це не цілина півметрової товщини. Та й лід, що виник перед вашим капотом, теж не вирок – якщо ви до того рухалися в неспішному зимовому режимі і володієте найпростішими навичками їзди слизькою поверхнею.
Читайте також: Як не замерзнути в заметіль: якщо застряг у снігу