ФОТО: GettyImages|
Скоро зима: як обирати зимові шини
Те, що для кожного з сезонів – зимового і літнього – мають застосовуватися свої шини, обговоренню не підлягає. Але навколо теми “які шини купити на зиму” розгортаються неабиякі дискусії. Наші аргументи допоможуть вам зрозуміти, які шини вам потрібні взимку.
І найкращі зимові шини не допоможуть, якщо водій не володіє навичками зимової їзди, а снігопад досягає рівня стихійного лиха
Також цікаво: Чим відрізняються преміум-шини від бюджетних
Умови експлуатації
Зимові шини, точніше їхня ефективність, ще більше залежать від умов експлуатації, ніж літні. Недарма існує два типи зимових шин: європейські для м'яких зим і арктичні (вони ж скандинавські, вони ж нордичні) – для суворішого клімату.
Перші краще працюють на мокрому асфальті і сніговій каші, другі – на льоду і в свіжому пухкому снігу. Власне, саме умови експлуатації повинні стати ключовим фактором, коли вам потрібно буде вибрати шини. А потім вже приміряти на себе різні моделі за іншими критеріями.
Зимову шину від літньої відрізняє склад гуми (вона м'якша) і малюнок протектора – на ньому багато дрібних прорізів-ламелей
Також цікаво: Якщо раптом мороз: що може замерзнути в машині за ніч
Вибір шин покроково
Згадайте, якими дорогами ви найчастіше їздите взимку, чого на них більше: свіжого або ущільненого снігу, снігової каші або води, льоду або мокрого асфальту. Це допоможе вам визначитися між європейськими та арктичними шинами.
Арктичні шини можуть бути з шипами, які потрібні далеко не завжди. Доплачувати за них варто, якщо ви живете в північному регіоні, де часто бувають снігопади, комунальники погано прибирають дороги, сніг на яких машини швидко укочують до стану льоду. В південних регіонах України ожеледь і ожеледиця трапляються досить рідко – максимум раз-два за зиму.
Деякі виробники особливо акцентують на стійкості своїх шин до жорстких зустрічей з краями ям та іншими нерівностями
Рекомендація Авто24
Вибираючи, які шини купити на зиму, не спирайтеся на думку інших автомобілістів. Адже пересічний користувач не має можливості порівняти різні моделі шин в абсолютно однакових дорожніх умовах і на одному і тому ж автомобілі. Тому зазвичай думка таких “консультантів” суб'єктивна. Довіряти варто лише висновкам досвідчених професіоналів зі спеціальних тестових інститутів і автомобільним виданням, які проводять незалежні тести на полігонах із застосуванням сучасного інструментарію.
З іншого боку, якщо у вас є особистий позитивний досвід їзди на якійсь зимовій шині, і вона вас цілком влаштовує, варто пошукати її знову. Навіть застаріла модель може залишатися у продажу паралельно з новою, оскільки багато виробників-шинників не поспішають знімати з виробництва свої вдалі моделі.
Також цікаво: Як іздити взимку на літній гумі
Тому, хто їздить по снігу і льоду доволі часто, потрібно купувати зимові шини арктичного типу
Якщо ви обмежені в фінансах, не поспішайте віддати останні гроші за преміальні шини. Моделі середнього цінового сегменту або якісні вітчизняні теж забезпечать вам безпечну їзду, якщо ви будете завбачливі і акуратні за кермом. Тим більше, якщо ви підберете шини, які мають найкращі показники саме в тих умовах, які переважають на ваших зимових маршрутах. З іншого боку, знаючи слабкі сторони своєї шини, ви можете бути особливо обережні в тих умовах, при яких вона не особливо хороша – наприклад, не гальмувати “в підлогу” на чистому асфальті чи не маневрувати різко на ущільненому снігу.За підсумками тестів зимових шин випробувачі складають таку діаграму характеристик. Її наочність допомагає вибрати модель з переважанням потрібних якостей
Розміри шин повинні відповідати тим, які вказані в заводській інструкції по експлуатації. З дозволених автовиробником варіантів на зиму краще вибирати шини з більш високим профілем: запас дорожнього просвіту взимку зайвим не буде.
Майте на увазі, що крім характеристик керованості – гальмування на різних поверхнях, прискорення з місця, слухняність керма та ін., сучасні шини відрізняються по здавалося б вторинних критеріях – комфортності, ресурсу і по міцності боковин в разі жорстких ударів. Врахуйте, що не всі тести включають аналіз даних параметрів.