Apple AirTag допомагає зловмисникам викрадати автомобілі

Викрадачі кріплять AirTag до автомобіля жертви на громадському паркінгу, відстежують його до будинку, а потім викрадають.
Apple AirTag допомагає зловмисникам викрадати автомобілі  - 7 грудня 2021 - Auto24
logo7 грудня 2021, 12:15
logo0
logo0 хв
РЕКЛАМА

Раніше в нинішньому році Apple випустила трекер AirTag, і пристрій одразу завоював любов користувачів. AirTag можна прикріпити до будь-якого предмета і більше не перейматися тим, що він загубиться. За допомогою сотень мільйонів iPhone компанія може знаходити будь-який втрачений предмет, якого прикріплений AirTags. Трекер пінгує розташовані поблизу iPhone, і ті потім відправляють дані про місцезнаходження AirTag його власнику. Ця інформація надсилається тільки власнику, і більше ні в кого немає доступу до неї, навіть у Apple.

Читайте також: Через Apple CarPlay можна буде керувати практично усім автомобілем

Функція виявилася настільки корисною, що тепер нею користуються викрадачі автомобілів. Злочинці кріплять AirTag до автомобіля, що їх цікавить на громадській парковці, відстежують його до будинку, а потім викрадають прямо з під'їзної доріжки. Такий спосіб угону набагато безпечніший, ніж викрадати машину з громадського паркування.

Як повідомляє регіональна поліція Йорка (Онтаріо, Канада), кількість випадків використання AirTag для визначення розташування будинку власника автомобіля суттєво зросла. З вересня 2021 року поліція розслідувала викрадення п'яти дорогих автомобілів з використанням AirTags.

Відстеживши автомобіль до будинку, викрадачі розкривають його за допомогою викрутки, а потім через порт для діагностики перепрограмують машину таким чином, щоб її можна було завести за допомогою ключа запалювання, який злочинці взяли із собою. Таким чином, викрадачі заводять автомобіль і їдуть на ньому.

Поліція США рекомендує власникам автомобілів вжити кількох заходів безпеки, щоб убезпечити свій транспортний засіб від такого викрадення. По-перше, залишати машину по можливості слід у закритому гаражі, а не біля будинку. По-друге, рекомендується використовувати блокатори коліс та включити блокування порту діагностики. По-третє, не зайвим буде встановити систему відеоспостереження. Крім того, рекомендується регулярно оглядати автомобіль на наявність AirTag. Ну і звісно найкращим захистом від викрадення вважається страховий поліс надійної компанії.