"АвтоКрАЗ" створив систему керування для безпілотних вантажівок

Причіп для системи управління безпілотних вантажних автомобілів виготовлений на замовлення компанії Ferrexpo.
"АвтоКрАЗ" створив систему керування для пезпілотних вантажівок - 21 вересня 2021 - Auto24
logo21 вересня 2021, 11:01
logo0
logo0 хв

Український виробник великовантажних автомобілів компанія "АвтоКрАЗ" розробив геолокаційні причіп для системи управління безпілотних вантажних автомобілів, які працюють в кар'єрах підприємств компанії Ferrexpo. Про це пише Кременчуцька газета.

Читайте також: АвтоКрАЗ готується до випуску електромобілів

"Це транспортна база для мобільних точок управління рухом безпілотного транспорту на кар'єрах. Сучасний видобуток руди вимагає великої кількості часу, який витрачається на виробництво. Використовується багато великовантажних автомобілів, які вивозять руду, вони управляються комп'ютерами і працюють безпілотно. Для того, щоб вони правильно працювали, потрібно ними керувати, стежити за їх рухом, контролювати й коригувати. Для цього існують мобільні точки зв'язку, вони автономні, енергонезалежні від джерела живлення. Це фактично, незалежна сонячна електростанція, – за відсутності сонця вона безперебійно переходить на живлення від акумулятора. Якщо акумулятора не вистачає, включається в роботу генератор. Вона оснащена також 12-метровим шлагбаумом, який може перекривати зону руху транспорту ", – розповів головний конструктор ЗАТ "АвтоКрАЗ" Сергій Васечек.

Він зазначив, що при виготовленні геолокаційного причепа використовуються деталі, виготовлені у Великобританії, Італії, Німеччині. Це і контролери, і шлагбауми, транспортна база.

Головний конструктор "АвтоКрАЗу" також повідомив, що цей виріб зроблено на замовлення і за технічними вимогами Полтавського гірничо-збагачувального комбінату. "Це передбачає певну серію. Лише для одного кар'єра, для однієї ділянки потрібно 15 штук", - додав він.

За його словами, це не властива задача для підприємства, тому довелося вивчати дану систему і виробляти спеціальні причепи. Працювали над розробкою кілька конструкторів. Активна фаза, коли створили комп'ютерний образ, приступили до розробки документації зайняла близько пів року.