Автомобілі боржників почали відслідковувати автоматично

Міністерство юстиції та Національна поліція України запустили спільний проект, який об’єднує інформацію про розшук транспортних засобів та номерних знаків в єдиному інформаційному просторі.
Автомобілі боржників почали відслідковувати автоматично
logo20 липня 2020, 10:20
logo0
logo0 хв

У його рамках на трасі Дніпро-Запоріжжя на блокпосту в смт Солоне встановили систему “Гарпун”, яка визначає автомобілі боржників.

Читайте також: Згода водія із вчиненим порушенням ПДР не є доказом порушення

Як працює система:

  • камера, яка встановлена на дорозі, фіксує номери автомобілів, що проїжджають, і передає їх в базу;
  • далі відбувається їх звірка з тими, які занесені в список боржників за кредити або штрафи, а також зі списком авто, що перебувають у розшуку;
  • якщо автомобіль значиться в базі, то інформація передається на пост поліції і інспектори мають зупинити автомобіль. Правоохоронці пропонують водієві погасити заборгованість на місці, а в разі відмови конфіскують автомобіль і відправляють його на штрафмайданчик;
  • якщо ж транспортний засіб значиться в розшуку, то водія затримують до з’ясування обставин.

“Система поки працює в тестовому режимі. За півтора тижні нашим комплексом було виявлено приблизно 100 автомобілів. Тільки за 17 липня, зупинено 12 автомобілів. За цей час стягнути вдалося майже 400 тисяч гривень”, – повідомив інспектор Управління інформаційно-аналітичної підтримки ГУНП в Дніпропетровській області Кирило Девисенко.

Також цікаво: Поліції збираються надати право зупиняти автомобілі без причини