Чому розмитнення авто подорожчало: відео

Вартість розмитнення вживаних авто з ЄС різко зросла. Пояснюємо чому. Українська митниця змінила принцип визначення вартості вживаних автомобілів.
Чому розмитнення авто подорожчало: відео
logo14 листопада 2018, 18:35
logo0
logo0 хв

Митниця змінила підхід у розрахунку митної вартості: ціна вживаних автомобілів із країн ЄС зросла. Тепер люди, які хочуть законно розмитнити придбаний за кордоном автомобіль, мусять платити на десятки тисяч гривень більше, ніж ще кілька тижнів тому.

Читайте також: Доступне розмитнення: як порахувати розмитнення авто в 2019 році

Розлючені покупці авто, прийшли вимагати пояснень до митного поста в Городку. Поясненная їм наддали – за розмитнення авто тепер треба сплачувати більше.

На зоні митного контролю "Скнилів", що у Городку, вже третій тиждень стоять понад дві сотні машин. Усіх їх нещодавно привезли з Європи і не розмитнили. Власники відмовляються платити нове мито.

"Якщо, до прикладу, взяти автомобіль Skoda чи Volkswagen Passat – нараховували до цього 2-3 тисячі доларів, а зараз нараховують ще плюс 1,5 тис. доплатити. Ніхто нічого не пояснює. Митниця стоїть, ніхто не працює", – говорить автоімпортер Ростислав Суровий.

"Ми не хочемо чогось надзвичайного, ми хочемо дати допрацювати до кінця року і дальше вже відповідно або новий закон, або нічого не буде", – додає автоімпортер Орест Бойко.

Тарас Хом’як – один із тих, хто розмитнив машину за новим тарифом. Розповідає: віддав державі майже стільки ж, скільки заплатив за своє авто.

"Машину придбав за 3,9 тис. євро. Я розраховував, знав, перетинаючи кордон, скільки я маю заплатити. Машину протримали 10-11 днів на митному посту і в мене вийшло загальної доплати 3 185 євро", – сказав Тарас Хом’як, який придбав машину.

Обурені імпортери зібрались із вимогою, аби керівництво митного посту пояснило ситуацію. Начальник відділу митного оформлення Скнилів Львівської митниці ДФС Андрій Бойцун пояснює: розмір мита не змінився. Однак фіскальні органи стали по-новому визначати вартість машин. Користуються тепер німецьким каталогом "Schwacke" і точно знають справжню ціну машини. А раніше, мовляв, імпортери її свідомо занижували.

"У нас тепер є можливість перевірити в електронному вигляді по так званому Швакелісту – каталогу автомобілів. Забиваючи конкретний Vin-код автомобіля, ми маємо практично всю інформацію по ньому", – пояснив Андрій Бойцун.

"Schwacke" – електронний каталог, у якому вказана середня ціна вживаних автомобілів у Німеччині. Українська митниця отримала до нього доступ два тижні тому.

"Програма, якою керується митниця і брокери для розрахунку вартості автомобіля, передбачає внесення даних автомобіля, а саме номер кузова і пробіг. По номеру кузова можна визначити комплектацію авто від чого і буде залежати оцінка автомобіля", – розповів митний брокер Василь Будз.

Читайте також: Кабмін затвердив нові правила евакуації автомобілів

Утім митна вартість може змінитись після огляду машини експертом. У кінцевому результаті, яку суму заплатить власник машини, – залежить від рішення працівника митниці. Тож корупційні ризики, як завжди на висоті.