Чому САУ Krab так лякає орків: відео

Філігранний вогонь української артилерії підтверджують навіть вороги. 
САУ Krab: відео, опис, характеристики - Auto24

Основні харатеристики САУ Krab

logo19 липня 2022, 14:14
logo0
logo0 хв

Найпотужніша на озброєнні польської армії самохідна артилерійська гаубиця Krab вже працює на сході України. На даний час такі САУ КРАБ використовує лише Польща та Україна. З початку вторгнення Росії в Україну Польща передала 18 САУ Krab та підготувала 100 членів екіпажу. Крім того, Євросоюз підписав контракт з Польською машинобудівною компанією Гута Стальова Воля на три ескадрильї артустановок “Краб” для України.

Також у тему: опис та характеристики САУ Краб

155-міліметрова гармата має підсилений ствол із клиновим замком. Екіпаж бойової машини складається з п’яти бійців. Вага САУ – близько 50 тонн. Час переходу гаубиці з похідного в бойове положення становить 30 секунд.

Завдяки підвищеній точності влучання САУ “Краб” менше витрачає боєприпасів.

Заряджання напівавтоматичне: снаряд укладається заряджаючим, а в ствол подається автоматично. Кут обстрілу по горизонталі становить 360 градусів, по вертикалі від -3,5 до +70 градусів. Швидкість обертання башти, а також зміна кута підйому ствола становить 10 градусів за секунду. У вежі знаходиться боєкомплект з 29 ракет і 28 метальних зарядів.

Електронні системи САУ Krab включають: цифровий радіозв’язок, тепловізори. Системи оповіщення, самозахисту та наземної навігації з топографічною прив'язкою. Коригування цілі відбувається за допомогою БПЛА.

Привідний відсік, як і кермовий, знаходиться в передній частині гаубиці. Двигун розташований з правого боку, поруч з сидінням водія. Силова установка у 1000 кінських сил дозволяє розвивати швидкість до 60 кілометрів за годину по асфальтованій, та 30 по ґрунтовій дорозі. Дальність ходу складає 400 км.