Чому в Україні не працює автоматична фіксація порушень ПДР: думка юриста

В нашій країні, на відміну від Росії та деяких країн ЄС, поки що не працює система автоматичної фіксації порушень ПДР. Тотальний контроль на дорогах досі не ввели через неузгодженість правових моментів.
Чому в Україні не працює автоматична фіксація порушень ПДР: думка юриста
logo5 вересня 2019, 09:49
logo0
logo0 хв

У автофіксації порушень ПДР є багато прибічників і одні з найбільш активних – адвокати. Річ у тім, що штрафи за порушення зафіксовані в автоматичному режимі можна буде дуже легко оскаржити, оскільки винним у порушенні автоматично визнається власник авто, а не водій-порушник. Якщо згадати, скільки автомобілів за роки незалежності було продано "за дорученням" або "за техпаспортом", зацікавленість адвокатів стає зрозумілою.

Читайте також: Українських водіїв вже почали штрафувати заочно

"Автоматична фіксація правопорушень просто розчулює темпами впровадження. І ось реальні причини", – пише на своїй сторінці у FB юрист Володимир Караваєв.

Експерт бачить наступні перепони:

  1. Рік тому Укрпошта заявила - кожен "лист щастя" поліція повинна вкласти в конверт, облизати, запакувати, включити до реєстру. Як це зробити, якщо камера фіксує порушення менше, ніж за секунду? У всіх копів, з Нацгвардією разом, фізично язиків на це не вистачить.
  2. Потім автодор - камери ставити не будемо, бюджетом не передбачені гроші для їх електроживлення - на рівні побутової лампочки.
  3. І ось останнє - визначення місць концентрації ДТП для першочергової установки камер. Визначати хто повинен? Поліція? Помиляєтеся! Це не їх це функція. Так записано в законі "Про дорожній рух".

Також цікаво: У вересні поліси "автоцивілки" суттєво подорожчають