![Чому в Україні не працює автоматична фіксація порушень ПДР: думка юриста](https://auto.24tv.ua/resources/photos/news/201909/154840c637d2b-b296-4361-9815-c919f447427e.jpg?w=400&h=225&fit=cover&output=webp&q=85)
Посилання скопійовано!
РЕКЛАМА
У автофіксації порушень ПДР є багато прибічників і одні з найбільш активних – адвокати. Річ у тім, що штрафи за порушення зафіксовані в автоматичному режимі можна буде дуже легко оскаржити, оскільки винним у порушенні автоматично визнається власник авто, а не водій-порушник. Якщо згадати, скільки автомобілів за роки незалежності було продано "за дорученням" або "за техпаспортом", зацікавленість адвокатів стає зрозумілою.
Читайте також: Українських водіїв вже почали штрафувати заочно
"Автоматична фіксація правопорушень просто розчулює темпами впровадження. І ось реальні причини", – пише на своїй сторінці у FB юрист Володимир Караваєв.
Експерт бачить наступні перепони:
- Рік тому Укрпошта заявила - кожен "лист щастя" поліція повинна вкласти в конверт, облизати, запакувати, включити до реєстру. Як це зробити, якщо камера фіксує порушення менше, ніж за секунду? У всіх копів, з Нацгвардією разом, фізично язиків на це не вистачить.
- Потім автодор - камери ставити не будемо, бюджетом не передбачені гроші для їх електроживлення - на рівні побутової лампочки.
- І ось останнє - визначення місць концентрації ДТП для першочергової установки камер. Визначати хто повинен? Поліція? Помиляєтеся! Це не їх це функція. Так записано в законі "Про дорожній рух".
Також цікаво: У вересні поліси "автоцивілки" суттєво подорожчають