Різке падіння офіційного курсу гривні призведе до зростання цін на пальне. На скільки виросте ціна пального, розповіли експерти.

Після того, як у четвер, 21 липня, НБУ підняв офіційний курс долара до 36,56 грн, а готівкова валюта зросла до 40 гривень, експерти попередили про можливе зростання цін на бензин і дизельне паливо. Навіть автогаз може зрости у ціні.

Читайте також: НБУ опустив гривню на 25%: на скільки здорожчає пальне в Україні?

Директор у "Консалтингова група А-95" Сергій Куюн прогнозував, що скраплений газ може стабілізуватися на ціні 30 грн за літр, дизпаливо коштуватиме 60-63 гривні, бензин у межах 55-57 гривень. При цьому на 10-12 гривень зросли оптові ціни на бензин та дизельне паливо.

На думку директора Інституту розвитку економіки України Олександра Гончарова, ціна дизельного палива може зрости навіть до 70 гривень і більше за літр.

"Найімовірніше, українська влада спробує за рахунок девальвації гривні хоча б частково закрити дефіцит держбюджету-2022, а також допомогти експортерам. Але традиційно за все це заплатить населення, оскільки слідом за курсом валюти злетять і ціни на імпортні товари, зокрема, різке ослаблення гривні призведе до зростання цін на пальне", — пояснив ймовірність стрибка цін на пальне, експерт.

Втім, той самий Сергій Куюн вважає, що якщо учасники паливного ринку погодяться на меншу маржу при реалізації палива, стрибка цін вдасться уникнути.