Чи потрібно передавати «права» та «техпаспорт» поліцейському в руки

У водія немає обов’язку передавати документи поліцейському. Є обов’язок лише пред’явити.
Чи потрібно передавати «права» та «техпаспорт» поліцейському в руки
logo16 травня 2023, 12:18
logo0
logo0 хв
РЕКЛАМА

Часто водії передають документи на право керування поліцейському в руки. Інспектор відлучається з ними до свого службового автомобіля. Далі водій ходить за інспектором і просить повернути йому документи.

Читайте також: У Дії з'являться права і техпаспорт англійською мовою

Однак, відповідно до Закону «Про дорожній рух» та Правил дорожнього руху на вимогу працівника поліції водій зобов’язаний пред’явити документи на право керування. Деталізовано, що пред’явити документи потрібно у спосіб, який дає можливість прочитати та зафіксувати дані з цих документів.

Зазначені нормативні акти не містить вимоги передати документи в руки, а лише пред’явити. Навіть додаткова деталізація щодо пред’явлення «у спосіб, який дає можливість прочитати та зафіксувати дані», не може тлумачитись як обов’язок передати документи в руки.

Отже, названі документи надавати в руки поліцейському водій не зобов’язаний, достатньо показати (пред’явити) у розгорнутому вигляді.

Проте, якщо ви з власного бажання передали поліцейському в руки зазначені документи, то йому не заборонено їх отримати та перевірити «у своїх руках».