Чи є необхідність обмінювати права при зміні прізвища

Більшість жінок після зміни прізвища продовжують їздити зі "старим" посвідченням водія. Однак, закон не дозволяє керувати транспортними засобами на підставі такого документа. Він підлягає обміну.
Чи є необхідність обмінювати права при зміні прізвища - 13 квітня 2022 - Auto24
logo13 квітня 2022, 14:20
logo0
logo0 хв

При цьому, обмін такого посвідчення є не правом його власника, а обов’язком, відзначає Дорожній адвокат. А саме, відповідно до п. 25 Положення про порядок видачі посвідчень водія, затвердженого постановою КМУ від 08.05.1993 №340, обмін посвідчення водія проводиться у разі зміни персональних даних власника (прізвище, ім’я, по батькові, стать).

Читайте також: Нульове розмитнення: хто може привезти авто і скільки треба платити при реєстрації

Обмін здійснюється без здачі іспитів, попереднє посвідчення вилучається. На період воєнного стану обмін здійснюється без медичної довідки (форма 083/о). Обмін проводиться у будь-якому сервісному центрі МВС, незалежно від зареєстрованого місця проживання. Вартість обміну 243 грн.

Для обміну посвідчення водій повинен подати до сервісного центру МВС наступні документи:

  • паспорт громадянина України або інший документ, що посвідчує особу;
  • копію довідки про присвоєння ідентифікаційного коду;
  • документи, що підтверджують зміну персональних даних особи (свідоцтво про укладення шлюбу);
  • «старе» посвідчення водія;
  • квитанцію про оплату адміністративної послуги.

При цьому, закон не передбачає якогось строку для проведення обміну. Отже, посвідчення можна обміняти у будь-який час, але після зміни прізвища “старе” посвідчення водія і не дає права керувати транспортними засобами.