Більшість жінок після зміни прізвища продовжують їздити зі "старим" посвідченням водія. Однак, закон не дозволяє керувати транспортними засобами на підставі такого документа. Він підлягає обміну.

При цьому, обмін такого посвідчення є не правом його власника, а обов’язком, відзначає Дорожній адвокат. А саме, відповідно до п. 25 Положення про порядок видачі посвідчень водія, затвердженого постановою КМУ від 08.05.1993 №340, обмін посвідчення водія проводиться у разі зміни персональних даних власника (прізвище, ім’я, по батькові, стать).

Читайте також: Нульове розмитнення: хто може привезти авто і скільки треба платити при реєстрації

Обмін здійснюється без здачі іспитів, попереднє посвідчення вилучається. На період воєнного стану обмін здійснюється без медичної довідки (форма 083/о). Обмін проводиться у будь-якому сервісному центрі МВС, незалежно від зареєстрованого місця проживання. Вартість обміну 243 грн.

Для обміну посвідчення водій повинен подати до сервісного центру МВС наступні документи:

  • паспорт громадянина України або інший документ, що посвідчує особу;
  • копію довідки про присвоєння ідентифікаційного коду;
  • документи, що підтверджують зміну персональних даних особи (свідоцтво про укладення шлюбу);
  • «старе» посвідчення водія;
  • квитанцію про оплату адміністративної послуги.

При цьому, закон не передбачає якогось строку для проведення обміну. Отже, посвідчення можна обміняти у будь-який час, але після зміни прізвища “старе” посвідчення водія і не дає права керувати транспортними засобами.