Депутати хочуть дозволити відбирати авто у нетверезих водіїв та віддавати їх поліції

Наразі процедура вилучення автомобілів є досить складною. Депутати пропонують її спростити та віддавати вилучені автомобілі армії, поліції та іншим державним структурам.
Депутати хочуть дозволити відбирати авто у нетверезих водіїв та віддавати їх поліції - 19 травня 2022 - Auto24
logo19 травня 2022, 09:55
logo0
logo0 хв

Народні депутати від правлячої партії ініціювали внесення змін до Кодексу про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за керування транспортним засобом у стані сп'яніння. Зареєстровано відповідний законопроект №7382.

Читайте також: Депутати обіцяють появу пального на АЗС у середині травня

Нардепи пропонують статтю 130 Кодексу про адміністративні правопорушення, крім передбачених покарань, доповнити таким текстом: в умовах правового режиму військового або надзвичайного стану керування транспортними засобами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного сп'яніння тягне за собою конфіскацію транспортного засобу для подальшої передачі на потреби підрозділів Збройних сил України, або Міністерства внутрішніх справ України, або Державної служби України з надзвичайних ситуацій (за рішенням Кабінету Міністрів України, або уповноваженого ним органу державної влади).

Тут варто зауважити, що водій і власник транспортного засобу це не одне і те ж. Як буде побудована процедура у випадку, якщо водій керує транспортом, який йому не належить (наприклад, взятий у каршерінг), у законопроекті не визначено.

Як відомо, під час війни деякі глави військових адміністрацій вже вилучають автомобілі у водіїв, які керують ними у нетверезому стані.