Депутати пропонують фіксувати пробіг при кожній перереєстрації авто

На сайті Верховної Ради з’явився законопроект, який регламентує фіксацію пробігу при кожній перереєстрації транспортного засобу.
Депутати пропонують фіксувати пробіг при ререєстрації авто - Auto24

Корекція одометра

logo26 жовтня 2023, 20:53
logo0
logo0 хв

Як сказано у пояснювальній записці до законопроекту під номером 10173, прийняття такої ініціативи “сприятиме прозорості у питаннях відображення дійсного пробігу вживаних транспортних засобів”.

Читайте також: Власник Tesla Model 3 розповів про досвід експлуатації: чотири роки і 100 000 миль пробігу

Суть проекту полягає у тому, що електронні бази МВС міститимуть інформацію про показники одометра та зможуть надати таку інформацію потенційним покупцям. Законопроект не передбачає адміністративної або кримінальної відповідальності у разі “скручування” пробігу, заміни щитка приладів, виходу з ладу одометра, заходу “на другий круг”, відсутності або некоректного відображення показань пробігу.

Документом пропонується “закріпити в законодавстві норми щодо обов’язкової фіксації дійсного пробігу транспортного засобу при його реєстрації (перереєстрації), а також сприяти створенню підґрунтя для отримання фізичними та юридичними особами інформації за VIN кодом транспортного засобу до його ввезення на територію України”.