Депутати пропонують запровадити додаткові 4–5% податку на автомобільне пальне

Додаткові 4–5% будуть платити тільки за імпорт пального з Російської Федерації.
Депутати пропонують запровадити додаткові 4–5% податку на автомобільне пальне - 29 грудня 2021 - Auto24
logo29 грудня 2021, 12:00
logo0
logo0 хв

Комітет з питань енергетики та житлово-комунальних послуг пропонує запровадити єдине спеціальне мито у розмірі 4–5% на імпорт усіх енергетичних ресурсів із Росії. Про це йдеться у зверненні голови комітету Андрія Геруса, яке є у розпорядженні “Економічної правди”.

Читайте також: У Мінекономіки пояснили принцип держрегулювання цін на пальне

Зокрема, спецмита на рівні 4–5% пропонується запровадити на імпорт дизельного палива, бензину, зрідженого газу, електроенергії, вугілля (марки Р, А, П). "Кошти, додатково отримані до бюджету, можна буде спрямувати на покращення обороноздатності держави та проекти, пов'язані з посиленням енергетичної безпеки України", - йдеться у листі.

Нагадаємо, у липні 2019 р. Кабмін ввів 4-відсоткове спеціальне мито на дизельне паливо, що поставляється з РФ трубопровідним транспортом, а також 3-процентне мито на російський скраплений газ і спецмита у розмірі 65% на імпорт з РФ усіх типів вугілля, за винятком антрацитового, коксівного та бітумінозного.

У грудні минулого року рішенням уряду дія спецмит була продовжена до 31 грудня 2021 р. Відповідно, вона втратить чинність з 1 січня 2022 р.