Чим замінити дорогу автохімію

Товари автомобільного призначення традиційно дорожчі, ніж звичайні побутові. Але часто одні можна замінити іншими. Наприклад, ми знаємо, як замінити найбільш затребувану автохімію.
Догляд за автомобілем - чим замінити дорогу автохімію

ФОТО: GettyImages|

Чим замінити дорогу автохімію

logo16 листопада 2018, 10:21
logo0
logo0 хв

Хімія – вона, як то кажуть, і у флаконі з автомобільною символікою хімія. Тобто склад препаратів на полицях вашого гаража і в кухонній шафці дружини насправді повинен бути однаковий. Ми хочемо сказати, що зовсім не обов'язково доглядати за машиною за допомогою препаратів, піднесених нам як суто автомобільні. Ось чим можна замінити дорогу автохімію.

Також цікаво: Як захистити кузов автомобіля: ТОП-5 засобів

Поліроль для пластику

Більшість засобів для наведення марафету на пластик салону містять силікон, який по-перше, залишає тонкий глянцевий шар на поверхні панелей, а по-друге заповнює мікроподряпини і маскує їх. З доступних аналогічних засобів можна назвати вологі губки для догляду за шкіряними виробами і взуттям. Вибирайте ті, які просякнуті безбарвною речовиною, подібною до силікону, і оправлені в пластикові футляри-коробочки. Натерте таким "інструментом" торпедо та інші пластикові панелі виглядають нітрохи не гірше, ніж після фірмової автополіролі. Однак, якщо оброблене таким чином торпедо здасться вам занадто "жирним", глянцевим, розітріть препарат сухою м'якою ганчіркою – блиск зникне, а "свіжість" пластика залишиться.

Антимошка

Очисник скла з потужним миючим ефектом продавці називають “антимошкою”. Насправді його “на всі 100" замінює побутовий засіб для скла на основі нашатирного спирту. Щоб присохлі до скла комахи відмивалися легше, працюйте в два прийоми. Спочатку змочіть забруднені місця, щоб вони “відкисли”, а потім бризкайте препарат на скло знову і відтирайте поверхню м'якою ганчіркою. Ще один секрет: в літню спеку не давайте комахам, що розбилися об скло, присихати до поверхні "намертво", мийте скло при першій же можливості. До речі, майте на увазі, що і побутові, і автомобільні очищувачі скла відрізняються тим, наскільки легко і швидко стираються зі скла їхні розводи. Тому перш ніж купити для машини той чи інший побутовий препарат, протестуйте наявний вдома у вашої дружини аналог – можливо, саме такий вас і влаштує.

Антизапотіватель

Волога, що осідає зсередини на скло салону, докучає водіям в сиру і холодну погоду. Замість спеціального препарату-антизапотівателя тут допоможе звичайна піна (або гель) для гоління. У ній містяться речовини, які перешкоджають утворенню мікрокрапель на поверхні. До того ж мильна піна очистить скло від забруднень, що теж знижує його схильність до запотівання. Нанесіть піну на ділянку скла, яку ви хочете зробити незапотіваючою, злегка розітріть серветкою для рівномірного розподілу по всій поверхні, і дайте висохнути. Потім відполіруйте скло м'якою ганчіркою, або сухим паперовим рушником (але тільки обов'язково м'яким!) до повної прозорості.

Пахучка

Здавалося б, простенька пахучка коштує недорого, але і “працює” два-три дні. Підтримувати романтичний аромат в інтер'єрі допоможе будь-яка пахуча речовина, наявна у вас вдома, варто тільки проявити фантазію. Наприклад, зросіть улюбленою туалетною водою паперову серветку і залиште її в ніші для мобільного телефону на торпедо або у кишені дверей. Ефективний ароматизатор – свіжозмелена кава, і найважче – підібрати для неї “дихаючий” пакетик або футляр.

Пофантазуйте, скажімо, це може бути фрагмент капронової панчохи, клапоть радіотканини від старої радіоли, або невелика коробочка (наприклад, від ліків або вушних паличок) в якій ви шпилькою проткнете півсотні отворів. Від того, наскільки естетичною вийде ваша пахучка, залежить місце, де ви її зможете розмістити: під сидінням або на торпедо. Щоранку таку кавову пахучку потрібно струшувати, ну а з часом все-таки замінити.

Також цікаво: Очищення лобового скла автомобіля від льоду: 5 порад

Плямовивідник

Аерозольний пінний очищувач для оббивки салону – річ звичайно ефектна (хоча і не завжди ефективна), але дорога. Ніщо не заважає вам боротися за чистоту сидінь за допомогою домашнього плямовивідника. Головне тут – не намочити тканину сильно, інакше потім доведеться сушити крісла на сонці або, наприклад, тепловентилятором. Якщо ви беретеся за справу влітку, і перспектива сушіння вас не лякає, можете скористатися звичайним пральним порошком і гарячою водою.

Реставратор гуми

Зробити гуму шин, дверних і віконних ущільнювачів більш свіжою на вигляд допомагає так званий “чернитель” або реставратор гуми. У кілька разів дешевше буде коштувати пляшечка гліцерину, який ви знайдете в найближчій аптеці. Ліки потрібно розвести навпіл з водою і серветкою або косметичним спунжиком нанести на гуму – вона стане чорною і мокрою на вигляд.

Для людей умілих попутно додамо, що якщо змастити гліцерином старі, “задубілі" ущільнювачі (перш за все лобового і заднього стекол), то вони стануть м'якше і навіть можуть дозволити використовувати себе повторно. Ще один експрес-метод очорнення шин – натирання боковин звичайним пивом, хоча багатьом, напевно, цей спосіб здасться образливим.

Також цікаво: Як правильно видалити бітум з кузова автомобіля – практичні поради

Очищувач бітумних плям

Єдина істотна відмінність більшості автомобільних “Очищувачів бітумних плям” від звичайного гасу – в присутності ароматизатора. Ну і ціна, природно. Тож якщо запах для вас не дорожче грошей, сміливо беріть гас, уайт-спірит або навіть бензин і відтирайте з кузова краплі і нитки присохлого бітуму. І до речі, чим швидше після “нанесення” бітуму ви почнете його видаляти, тим легше вам буде працювати.

Поліроль для хрому

Косметика для хрому коштує недешево, оскільки мова йде про еліту автомобілістів – фанатів ретро. Але якщо вам потрібно просто прибрати точки іржі і запечений наліт з хромованої поверхні, не поспішайте в магазин автотоварів. Використовуйте серветку, змочену розчинником для фарб, моторним маслом, або навіть кока-колою (в ній є кислота).

Рекомендація Авто24

Якщо ви любите автомобіль, як члена своєї сім'ї, проявляйте побільше технічної фантазії в догляді за ним. А щоб ненароком не нашкодити машині, звертайтеся до свого розуму, досвіду професіоналів і колег-автофанів – благо, з комунікаціями сьогодні проблем не існує.

Також цікаво: Як зберегти кузов зимою: наносимо віск