Джордж Сорос вклав кошти у виробництво електромобілів

Мільярдер Джордж Сорос став одним із найбільших інвесторів Rivian.
Джордж Сорос вклав кошти у виробництво електромобілів - 15 лютого 2022 - Auto24
logo15 лютого 2022, 10:45
logo0
logo0 хв

Інвестор-мільярдер Джордж Сорос купив майже 20 млн акцій виробника електричних автомобілів Rivian, повідомляє Reuters. За даними видання, він зробив це у четвертому кварталі 2021 року, на той момент акції коштували близько $2 млрд.

Читайте також: Ford відмовився від спільних проєктів із Rivian

Ця покупка зробила Soros Fund Management одним із головних інвесторів компанії, якій ще належить поставити на потік виробництво першого електромобіля. Очікується, що Rivian, 20% якої належить Amazon, поставить компанії електронної комерції понад 100 тис. електричних вантажівок, пише агенція.

За підсумками кварталу вартість американських акцій у портфелі зросла на $1,2 млрд і становила $6,5 млрд. Загальна вартість активів під управлінням фонду досягла понад $28 млрд.

Наприкінці 2021 року Rivian вирішила відкласти постачання свого електричного пікапа та спортивного позашляховика з великими блоками батарей до 2023 року. Проте виконавчий директор компанії Роберт Скерінг пояснив, що з 71 тис. замовлень на пікапи R1T та позашляховик R1S, зроблених у США та Канаді, більшість належать до електромобілів із невеликим блоком батарей. На цей момент Rivian поставила 386 із 652 автомобілів, зокрема пікап і позашляховик.

У січні 2022 року акції Rivian впали на 5,6%. Це сталося після того, як Amazon відмовився від ексклюзивної співпраці з Rivian. Новина підірвала довіру інвесторів компанії, оскільки ексклюзивна співпраця з Amazon була основною причиною стрибка акцій виробника електромобілів після IPO. Сумарне падіння акцій становило 43%. Нинішня вартість цінних паперів Rivian становить $58,85.