Фірма Magna узялась створити електромотор у 8 разів потужніший та вдвічі дешевший за сучасні аналоги

Амбітна ціль має бути досягнута до 2021 року.
Фірма Magna узялась створити електромотор у 8 разів потужніший та вдвічі дешевший за сучасні аналоги

ФОТО: insideevs|

Magna розробляє у 8 разів ефективніший електромотор

logo5 листопада 2019, 15:30
logo0
logo0 хв

Magna International є одним з найбільших світових виробників автокомпонентів. Компанія отримала грант від Міністерства енергетики США на розробку автомобільного електромотора наступного покоління.

Дивіться також: Школярка винайшла спосіб як зробити "невидимими" передні віконні стійки авто (відео)

Відповідно до технічного завдання, новий мотор повинен бути у 8 разів ефективнішим за існуючі аналоги за питомою потужністю (співвідношення потужності до маси) і при цьому на 50% дешевшим. Передбачається, що новий мотор матиме потужність приблизно у 125 кВт – 170 к.с.

У роботі над проектом задіяні спеціалісти Magna, Інституту технологій Іллінойса та Університету Вісконсін-Медісон. Результат роботи інженерів представлять на суд грантодавця, тобто, Міненерго США, у 2021 році.

Знизити собівартість продукту планується за рахунок відмови від застосування постійних магнітів з рідкоземельних металів.

“Зниження залежності від рідкоземельних магнітів вирішує дві основні проблеми, що заважають прискоренню електрифікації, – це джерела постачань сировини та висока собівартість”, – зазначають у компанії Magna.

Разом з електромотором розробники мають створити відповідну йому трансмісію та інвертор – фактично, усю силову установку, без батарей. При цьому новий мотор буде розроблятись, відповідно до чинних стандартів, що застосовуються в автопромі. Контроль собівартості виробу планують здійснювати на всіх етапах розробки.

Також цікаво: Компанія Swindon випустить компактний електричний мотор-комплект для конверсії на електротягу будь-якої техніки