Фонд держмайна отримав 49% мережі АЗС Shell в Україні

Націоналізована частка мережі АЗС Shell в Україні вже передана Фонду держмайна. Планується подальший перепродаж цих активів.
49% мережі АЗС Shell в Україні поступило до фонду держмайна - Auto24

Націоналізовано 49% мережі АЗС Shell в Україні

logo24 квітня, 20:40
logo0
logo0 хв

В управління фонду державного майна України перейшли 49% ТОВ Альянс Холдинг, який керує українською мережею АЗС Shell. Про це повідомила пресслужба ФДМУ.

Читайте також: Мінюст запропонував націоналізувати мережу АЗС Shell в Україні

У повідомленні сказано, що це санкційне майно російського бізнесмена Едуарда Худайнатова, якому належали 49% ТОВ Альянс Холдинг – компанії яка керує в Україні мережею автозаправних станцій під брендом Shell.

Також ФДМУ передано 100% частки у статутному капіталі ТОВ Нафтова компанія Альянс-Україна, що володіє нафтобазою та нерухомістю.

Фонд наразі здійснює процес звільнення цих активів від арештів та заборон з метою реєстрації права власності за державою. Надалі ФДМУ планує продаж цих активів.

У відповідь прес-служба Shell в Україні розповсюдила інформацію, що компанія не згодна з таким рушенням:

“Після багатьох неприємних тижнів судових слухань ми вкрай розчаровані сьогоднішнім рішенням Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду України. Як ми неодноразово пояснювали Міністерству юстиції України в суді, ця справа ґрунтується на некоректній і застарілій інформації.

Рішення суду ігнорує факти та рішення Палати з питань підприємництва Апеляційного суду м. Амстердама, яке підтверджує, що поточна частка Shell‎ в її українському ритейл-бізнесі становить 97,44%.”

Довідка про Shell в Україні

Мережа Shell в Україні складається зі 131 АЗС. В компанії працевлаштовано понад 1500 осіб. У світі мережа АЗС Shell налічує понад 44 000 станцій.