Мінюст запропонував націоналізувати мережу АЗС Shell в Україні

Мін’юст подав позов про націоналізацію мережі АЗС Shell в Україні. Активи, що належать бізнесмену Едуарду Худайнатову, можуть стягнути в дохід держави. Однак Shell стверджує, що вже давно викупив частку росіянина.
АЗС Shell в Україні можуть націоналізувати - Auto24

Мережа АЗС Shell

logo6 жовтня 2023, 17:00
logo0
logo0 хв

Міністерство юстиції України подало до Вищого антикорупційного суду позов про стягнення в дохід держави активів, що належать російському бізнесмену Едуарду Худайнатову. Про це йдеться на офіційному сайт відомства.

Читайте також: Заправки Shell оштрафують на 80 млн гривень

Як сказано у повідомленні міністерства, у позові третіми особами, які не заявляють самостійних вимог на стороні відповідача, вказано компанії Todwick Holdings Ltd, Cicerone Holding B.V., Bogstone Holding B.V., ТОВ "Альянс Холдинг", ТОВ "Інвест-Регіон", Івана Коларова, Eatongate Holdings Ltd, ТОВ "Нафтова компанія "Альянс-Україна", ТОВ "Рентойл", ТОВ "АльянсУкраїна" та ТОВ "Альянс Ойл Україна".

Худайнатов є власником російського ВАТ "Незалежна нафтогазова компанія" та колишнім першим віце-президентом, заступником голови правління й членом ради директорів російської нафтової компанії "Роснефть".

"Відповідачем здійснюється суттєве сприяння в організації матеріально-технічного забезпечення збройної агресії в Україні шляхом постачання підконтрольними йому підприємствами товарно-матеріальних цінностей у вигляді пального на потреби державного оборонного комплексу РФ та сплати податків і зборів до державного бюджету країни-агресорки у значних розмірах", - зазначають в Мін'юсті.

*В Shell Mobility Ukraine підтверджують відкритий позов, однак зв'язок з Худайнатовим у заперечують. “Мережа АЗС в Україні належить не підсанкційному олігарху, а Shell plc”, – зазначають у прес-службі. – Shell plc є власником Shell Україна. Частка власності становить 97.4 %”.

Водночас прес-служба Shell Mobility Ukraine посилається на рішення Палати з питань підприємництва Апеляційного суду м. Амстердам, доступне за посиланням Rechtspraak.nl - Zoeken in uitspraken, яке підтверджує зв'язок між Todwick Holdings Ltd, Cicerone Holding B.V. та Shell.

Яке відношення має Едуард Худайнатов до Todwick Holdings Ltd та Cicerone Holding B.V., у Мінюсті не повідомляють. Не коментується цей момент і у повідомленні прес-служби Shell Mobility Ukraine.

Мережа Shell в Україні складається зі 131 АЗС. В компанії працевлаштовано понад 1500 осіб.

*Оновлено після публікації: додано позицію Shell.