Ford винайшов датчики для коліс, які захистять від крадіжок

Компанія Ford винайшла спосіб, як захиститися від крадіжки коліс. Запатентований виробником датчик тиску в шинах збиратиме величезний масив інформації та отримає власну систему електроживлення.
Датчики для коліс захистять від крадіжок - Auto24

Датчики для коліс захистять від крадіжок

logo17 квітня, 13:50
logo0
logo0 хв

CarBuzz знайшов у базі Німецького відомства з патентів та торгових знаків заявку від Ford, яка описує пристрій та роботу просунутого датчика тиску в шинах. Функціонально сенсор нагадуватиме Pirelli Cyber Tyre на McLaren Artura, але зможе «зчитувати» більше даних і отримає власну систему живлення, відокремлену від бортової мережі автомобіля.

Читайте також: В Україні вдвічі збільшилась кількість автокрадіжок

Для цього використовують п’єзоелектричний матеріал. Такі матеріали мають здатність генерувати електричний заряд від прикладеної механічної напруги. У патенті Ford зазначено, що датчик буде активним навіть під час стоянки. Система зможе розпізнавати, коли машину підняли на домкратах, і відлякувати злодіїв сигналізацією. Однак цим можливості нового сенсора не обмежуються.

У реальному часі датчик буде збирати інформацію про температуру, швидкість, знос протектора, прослизання коліс і багато іншого. Теоретично все це дозволить електроніці швидше реагувати на зміну дорожньої ситуації. Причому, як на бездоріжжі, так і на твердих покриттях. Наприклад, сенсор зможе точніше визначати слизьку дорогу, а також розширить діапазон роботи систем управління вектором тяги, зокрема на багатомоторних електромобілях.