Geely зупинила виробництво авто в Білорусі

Китайська компанія Geely призупинила виробництво автомобілів на заводі "БелДжи" в Білорусії. На підприємстві було організовано складання кросоверів Atlas Pro та Coolray.
Geely зупинила виробництво авто в Білорусі  - 24 березня 2022 - Auto24
logo25 березня 2022, 10:51
logo0
logo0 хв

Про це повідомляє портал Motor із посиланням на пресслужбу компанії. Завод "БелДжи" було зупинено 16 березня і, за попередніми оцінками, не запустять як мінімум до 1 квітня. За офіційними даними, зупинка конвеєра пов'язана з порушенням логістичних зв'язків та затримкою постачання складників.

Читайте також: Renault остаточно припиняє виробництво автомобілів в Росії

У компанії Geely очікують, що проблеми з логістикою можуть вплинути на плани марки щодо виведення новинок на російський ринок. Нагадаємо, що поки що на ринку країни-агресора покупцям пропонуються чотири кросовери – Tugella, Coolray, Atlas Pro та Atlas попереднього покоління.

Аналітики Financial Times вважають, що причина зупинки заводу в Білорусії – не лише у затримках з доставлянням складників з Китаю. За даними видання, керівництво Geely вивчає наслідки ведення бізнесу у Росії на тлі складної геополітичної ситуації. Іншими словами, у компанії хотіли б збільшити свою частку ринку після відходу світових автовиробників, але побоюються можливих санкцій, зокрема ризику втратити можливість роботи в цивілізованих країнах. Зокрема, шведська компанія Volvo, що належить холдингу Geely, однією з перших припинила роботу на ринку РФ.