Honda розробляє подушки безпеки для мототехніки

Компанія Honda показала інноваційні подушки безпеки для мопедів та мотоциклів.
Honda розробляє подушки безпеки для мототехніки
logo15 березня 2023, 15:45
logo0
logo0 хв

Принцип роботи ейрбега зображено на патентних зображеннях. У першому випадку подушка розкривається перед водієм, а в другому - за спиною, і в обох версіях вона обвиває торс, забезпечуючи захист грудей та спини при падінні з байка.

Читайте також: Honda представила третє покоління автономного комерційного авто

Ейрбег від'єднується від транспортного засобу, а зворотний клапан не дозволяє йому здутися. Нині технологія перебуває в ранній стадії розробки.

Honda залишається одним із першопрохідників у галузі пасивної безпеки для двоколісних транспортних засобів. Ще в 2006 році японська компанія запропонувала технологію фронтального ейрбега для мототехніки, хоча масового поширення за роки вона так і не набула - єдиним мотоциклом з такою опцією залишається Gold Wing.

Новий патент було зареєстровано в Індії, на нього звернув увагу портал Autocar India. Як і традиційні автомобільні подушки безпеки, ейрбег для мотоцикла розкривається при аварії, але в нього інша форма: він обвиває водія спереду та ззаду, забезпечуючи захист торса та спини, а потім від'єднується від транспортного засобу та поглинає енергію удару об землю. Після падіння подушка поступово здувається.

У розробці є два варіанти розміщення ейрбега. В одному випадку він розташований у передній частині сидіння між ніг водія. У другому варіанті він знаходиться за водієм, між ним і місцем для пасажира. Другий варіант Autocar India вважає зручнішим.

Так чи інакше, поки що технологія лише запатентована і на те, щоб впровадити її на серійні байки, може піти не один рік. Може бути й так, що Honda зовсім відкладе цю ідею у довгий ящик.