Кабмін змінив правила держрегулювання цін на пальне

Завдяки новій формулі ціни на пальне зростуть, але воно хоч би з’явиться на заправках.
Кабмін змінив правила держрегулювання цін на пальне - 2 травня 2022 - Auto24
logo2 травня 2022, 12:12
logo0
logo0 хв

Кабінет міністрів України дозволив АЗС без обмежень встановлювати ціну на “брендове преміальне” пальне за умови, що вони також продають пальне за регульованими державою цінами. Відповідну постанову №488 від 29 квітня опубліковано на сайті уряду в суботу.

Читайте також: Киянам радять не користуватись автомобілями через нестачу пального

Досі роздрібні ціни на “брендове преміальне” пальне не могли перевищувати регульовані державою роздрібні ціни на звичайне пальне більше ніж на 5%.

Згідно з прийнятою постановою, у розрахунку регульованої ціни також підвищено витрати на зовнішнє логістичне забезпечення з $50 до $80 за тонну.

Документ також містить анонсоване урядом підвищення граничних рівнів торгової надбавки до середньої роздрібної ціни на дизельне пальне, що реалізовується на АЗС, з 5 до 7 грн/літр, для бензинів – з 4,55 грн до 6,5 грн/літр.

Нагадаємо, на ринку утворився відчутний дефіцит пального на АЗС в окремих регіонах України. Це відбулося внаслідок знищення паливної інфраструктурі України та держрегулювання цін. Оператори ринку виступили за скасування держрегулювання аби мати змогу підвищувати ціни.