Наприкінці 2021 року розпочався конкурсний відбір підрядника, який збудує першу ділянку обхідної дороги навколо столиці.

Відбір виконавця робіт проходить в три етапи. На перший етап – вираження зацікавленості – подалося 5 компаній, три з яких пройшли на наступний етап: подання кваліфікаційних пропозицій. Він триватиме до 1 лютого.

Читайте також: Відкриття ділянки кільцевої дороги на Оболонь у Києві: що вже готово

На третьому етапі учасники пройдуть оцінку комерційних пропозицій. Після цього з переможцем буде підписано договір та розпочато будівництво.

Всі три компанії є лідерами дорожнього ринку та мають досвід втілення складних та масштабних інфраструктурних проєктів:

  • ТОВ "Автомагістраль - Південь"
  • Bechtel Overseas Corporation
  • ONUR TAAHHUT TASIMACILIK INSAAT TICARET VE SANAYI ANONIM SIRKETI

Яку дорогу будуємо?

Перша ділянки Київської обхідної дороги – відрізок від траси М-07 Київ – Ковель – Ягодин до М-06 Київ – Чоп. Це буде дорога категорії Іа, протяжністю 18,050 км, з 9 штучними спорудами (мостами, шляхопроводами та естакадами).

Новозбудована об'їзна дорога об’єднає усі міжнародні траси, які зараз транзитом проходять через місто. Вона складатиметься з 7 ділянок та великим мостовим переходом південніше Києва.

Її будівництво дозволить розв’язати транспортні проблеми столиці та покращити міжнародне автомобільне сполучення.

Довідково про компанії-учасниці:

  • "Автомагістраль-Південь" – українська компанія є одним з лідерів дорожнього та інфраструктурного будівництва в країні. Компанія успішно реалізує масштабні проєкти – будує нові швидкісні магістралі, транспортні розв’язки, мости, гідротехнічні споруди та аеродромні комплекси.
  • Bechtel Overseas Corporation – світовий лідер у з питань інжинірингу, закупівель та будівництва. Компанія була заснована у 1898 році та наразі є найбільшою будівельною компанією в США із проєктами у 160 країнах на семи континентах. Bechtel є компанією що за свою 123-річну історію збудувала понад 24 000 км автомобільних доріг.
  • ONUR TAAHHUT TASIMACILIK INSAAT TICARET VE SANAYI ANONIM SIRKETI – турецька компанія була заснована у 1891 році. В Україні компанія працює з 2004 року, за цей час в країні було збудовано 3 500 км автомобільних доріг.