Хто насправді розблокував найбільший пункт пропуску для вантажівок у Польщу

Рішення припинити блокаду було ухвалено місцевою владою регіону, до якого належить Дорогуськ.
Хто насправді розблокував найбільший пункт пропуску для вантажівок у Польщу

Напрямок на Дорогуськ розблоковано

logo11 грудня 2023, 16:05
logo0
logo0 хв

Війт гміни (адміністративна одиниця в Польщі) прикордонного міста Дорогуськ пан Войцех Сави видав розпорядження про відкликання дозволу на протест польських перевізників. Саме в нього на початку листопада протестувальники завізували дозвіл на проведення цієї акції.

Тепер міський голова вирішив, що протест становить загрозу майну в значних розмірах, тобто фінансові втрати підприємців регіону, повідомляє RMF 24.

Водночас відсьогодні перекрили кордони Словаччини та Угорщини

“Протест торкнувся не лише водіїв. Втрачають підприємці, працівники та інші соціальні верстви, які не мають роботи – це вирішальний фактор”, – сказав староста гміни Дорогуськ Войцех Сава.

Рішення, поки що усне, вже повідомлено протестувальникам. У міського голови є 72 години, щоб подати письмовий документ. Протестувальники мають 7 днів на оскарження рішення. Проте, згідно з регламентом, вони повинні припинити акцію протесту, оскільки вона формально заборонена.

Організатори блокади в Дорогуську вже заявили, що не мають наміру відмовлятися від своєї акції. Однак без підтримки влади вони самі будуть у стані порушників, тож поліція діяти не за них, а проти.

Історія протесту

6 листопада на прикордонних переходах з Україною в Дорогуську та Гребенному та в Корчовій розпочалася акція протесту польських перевізників, які пропускають кілька автомобілів на годину.

З 6 листопада найбільший пункт пропуску Дорогуськ-Яготин був заблокований. Щоденно його мало перетинати на виїзд 680 вантажівок, через блокаду – ця кількість ледве сягала 30.

Мітингувальники, серед іншого, вимагають: запровадження комерційних дозволів для українських компаній на перевезення вантажів, за винятком гуманітарної допомоги та речей для української армії; призупинення дії ліцензій для компаній, створених після початку війни в Україні, та їх перевірка. Також є пропозиція ліквідувати електронну чергу з української сторони.