Кількість АЗС в Україні зменшилась втричі

Кількість автозаправних станцій в Україні з початку війни зменшилася втричі, приблизно на стільки ж поменшало і приватне споживання пального.
Кількість АЗС в Україні зменшилась втричі - 11 квітня 2022 - Auto24
logo12 квітня 2022, 08:45
logo0
logo0 хв

Про це повідомив директор консалтингової групи "А-95" Сергій Куюн на брифінгу, передає Інтерфакс-Україна.

Читайте також: З 1 травня в Україні продаватимуть бензин та дизпальне за новими стандартами

"За нашими оцінками, працює третина від загальної кількості АЗС, це приблизно 2,5 тис. станцій, до війни було 7,5 тис. Безумовно, основною причиною є нестача пального. Споживання знизилося також утричі у порівнянні з довоєнним рівнем", – сказав Куюн.

При цьому він зазначив, що трейдери чи власники мереж змушені забезпечувати найбільш стратегічні та потужні свої об'єкти, що розташовані переважно в обласних центрах чи на основних трасах, тоді як периферійні станції змушені простоювати, хоча споживачів там також дуже багато.

За словами Куюна, дефіцит пального особливо загострився після зупинки Кременчуцького НПЗ внаслідок ракетної атаки.

"Багато компаній, особливо центральної, східної та південної України, втратили головне джерело постачання для себе. Єдиним виходом для них є самостійний імпорт через західний кордон. Йдеться головним чином про те, щоб невеликі регіональні компанії бензовозами виїжджали за кордон і привозили пальне", – пояснив він.

Водночас обмеження державою цін на пальне та висока собівартість доставки не дозволяє активізувати такий вид постачання.

"Це постачання дуже довге, тільки до кордону можна їхати 800 км. А вартість цього пального вища за ціни, встановлені урядом. Відповідно, у них немає будь-якої економії або хоча б беззбиткового рівня, і, відповідно, немає і мотивації", – вважає директор "А-95".

Як повідомлялося, у березні Верховна Рада з ініціативи уряду обнулила акциз на пальне та знизила ставки ПДВ до 7% із 20%. Це дозволило значно знизити ціни на пальне.