З 1 травня в Україні продаватимуть бензин та дизпальне за новими стандартами

Верховна Рада зобов’язала продавати бензин та дизпаливо з додаванням 10% біопалива з 1 травня.
З 1 травня в Україні продаватимуть лише розбавлений бензин та дизпаливо - 3 квітня 2022 - Auto24
logo3 квітня 2022, 10:10
logo0
logo0 хв

Верховна Рада схвалила проект закону "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів щодо справляння єдиного внеску та обліку спирту етилового денатурованого та продукції хімічного і технічного призначення".

Читайте також: У квітні в Україні може виникнути дефіцит пального

За прийняття відповідного законопроєкту №7233 у першому читанні проголосували 270 народних депутатів, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Документ передбачає зниження податку на додану вартість (ПДВ) на альтернативне паливо з 20% до 7% та обнулення акцизу. Відповідні норми для "звичайного" бензину та дизпалива на час воєнного стану були запроваджені раніше.

Крім того, пропонується внести зміни до закону "Про альтернативні види палива", відповідно до яких частка обов'язкового використання рідкого біопалива (біокомпонентів) в автомобільних бензинах з 1 травня 2022 року має бути не меншою за 10%.

Виняток становитимуть бензини з октановим числом 98 і вище, а також бензини для потреб Міністерства оборони, Держрезерву та створення мінімальних запасів нафтопродуктів.

За недотримання норм утримання біопалива в бензинах за кожні 1 тис. літрів відпущеної партії бензинів пропонується встановити штраф у сім прожиткових мінімумів. За порушення термінів надання інформації про вміст біопалива до семи днів пропонується встановити штраф у 100 прожиткових мінімумів, понад сім днів – 150 прожиткових мінімумів.