Литва блокує російські цистерни із нафтопродуктами

Російські оператори залізничного рухомого складу нарікають на складнощі при проїзді вагонів через європейські країни, зокрема транзитом до Калінінграда.
Литва блокує російські цистерни із нафтопродуктами - 19 квітня 2022 - Auto24
logo20 квітня 2022, 11:02
logo0
logo0 хв

Як зазначається у листі російської спілки операторів залізничного транспорту (СОЗТ) до мінтрансу РФ від 13 квітня, близько 1 тис. вагонів, які прямували в Калінінград, застрягли в Литві, повідомляє видання "Коммерсант". За даними видання, йдеться зокрема про цистерни з нафтовими вантажами.

Читайте також: Під час воєнного стану заборонено зберігати пальне для власних потреб без ліцензії

"На вимогу литовської влади проводяться тривалі (від 7 до 14 днів і більше) перевірки номенклатури товару, що перевозиться, відомостей про платіж за перевезення литовською територією на предмет дотримання антиросійських санкцій, що викликає суттєву затримку транзиту вантажів і порожнього рухомого складу територією Литви", – йдеться у листі.

У листі уточняється, що також "системний характер" має "псування (шляхом нанесення графіті) сторонніми особами вагонів, що прямують через територію Литви". При виїзді факт пошкодження вагонів не фіксується.

СОЗТ стверджує і про наявність фактів затримання законно ввезених вагонів російських компаній на території Фінляндії.

Також у документі йдеться про те, що поромна переправа до Калінінграда Усть-Луга – Балтійськ досягла максимуму провізної ємності і у разі закриття сухопутних маршрутів збільшити доставку вантажів морським транспортом неможливо без додаткових поромів.

За даними видання, російські відправники вантажу в березні зіткнулися з відмовою залізничних операторів надавати цистерни для транзиту через Прибалтику в Калінінградську область через ризик втрати вагонів внаслідок санкцій ЄС і США, а також складнощів при експедируванні вантажів. Це призвело до того, що у регіоні виник дефіцит дизпального на низці АЗС.

Як повідомлялося раніше, за підрахунками російського уряду, в РФ у простої перебувають понад 150 тис. порожніх залізничних вагонів через зміну напрямків вантажопотоків унаслідок санкцій проти Росії.