Мінінфраструктури пропонує заборонити авто з ДВЗ

Мінінфраструктури запропонувало поетапну заборону ввезення та першої держреєстрації автомобілів з двигунами внутрішнього згоряння (ДВЗ).
Мінінфраструктури пропонує заборонити авто з ДВЗ
logo14 липня 2021, 12:25
logo0
logo0 хв

Міністерство інфраструктури оприлюднило законопроект, у якому передбачається запровадити поетапну заборону ввезення та першої державної реєстрації в Україні автомобілів з двигунами внутрішнього згорання, у тому числі і вироблених в Україні.

Читайте також: В ЄС хочуть заборонити рекламу машин з ДВЗ

Пропонується заборона:

  • з 01.01.2027 вживаних автомобілів з дизельними двигунами внутрішнього згорання;
  • з 01.01.2030 нових автомобілів з дизельними двигунами внутрішнього згорання, а також вживаних і нових автомобілів з бензиновими двигунами внутрішнього згорання.

Заборона не буде поширюватися на автомобілі Збройних Сил України та інших військових формувань, автомобілі що використовуються фермерськими господарствами з метою їх використання поза межами автомобільних доріг загального користування при веденні фермерського господарства та автомобілі, що набуваються у спадок, а також на автомобілі виготовлені до 01 січня 1981 року.

Як пояснюють у відомстві, законопроект розроблено з метою реалізації окремих положень Угоди про асоціацію з ЄС та Директиви 2009/33/ЄС Європейського Парламенту та Ради від 23 квітня 2009 року «Щодо просування чистих та енергоефективних транспортних засобів автомобільного транспорту».